Edukacja

Kolorowo ubrane dzieci z różnych szkół podczas festynu Dajemy Dzieciom Moc z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na bydgoskim Kartodromie.
Kolorowo ubrane dzieci z różnych szkół podczas festynu Dajemy Dzieciom Moc z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na bydgoskim Kartodromie.

DAJEMY DZIECIOM MOC!

Kilkaset dzieci z bydgoskich szkół podstawowych i przedszkoli przybyło na festyn zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na bydgoskim Kartodromie. Dobrą zabawę i rozrywkę połączono z nauką bezpiecznych zachowań, tak przydatnych podczas zbliżających się wakacji. Organizatorami przedsięwzięcia byli Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy, Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz Polski Związek Motorowy Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy.

Dzisiejszy festyn został przygotowany dla 800 dzieci ze szkół i przedszkoli bydgoskich, które dotarły do nas z 20 placówek oświatowych. Podczas imprezy trwającej od 10:00 do 13:00 przewidzieliśmy atrakcje dla dzieci w postaci zbierania „pięciu mocy” czyli przejścia przez pięć stref, w których to dzieci dowiedzą się więcej na temat bezpieczeństwa, profilaktyki i zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i rekreacji oraz spędzania czasu na wolnym powietrzu. A nabyte umiejętności dzieci wykorzystają z powodzeniem podczas wakacji. Dziękuję wszystkim współorganizatorom, partnerom oraz sponsorom festynu za moc energii włożonej w realizację całego przedsięwzięcia. – mówi Małgorzata Szczepanek, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy.

 

Podczas festynu ogłoszono również zwycięzców konkursu Moja czysta Bydgoszcz, którego organizatorem był Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Zakres tematyczny konkursu obejmował zagadnienia związane z ekologią, przyrodą, segregacją odpadów, dbałością o czyste powietrze itd. Młodzi autorzy wyróżnionych prac plastycznych otrzymali nagrody i upominki.

 

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawowali Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy.

Impreza odbyła się w dniu 4 czerwca 2018r.

Tekst i foto: Jacek Knychała

 

 

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa  Kujawsko-Pomorskiego

  www.braille.bydgoszcz.pl

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).Dół formularza

 

Kolorowo ubrane dzieci z różnych szkół podczas festynu Dajemy Dzieciom Moc z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na bydgoskim Kartodromie.Grupa najmłodszych w żółtych t-shirtach obok samochodu osobowego z dużym niebieskim napisem na drzwiach „Policja”. Zadowolone dzieci zajmują kolejno miejsce za kierownicą pojazdu.Na pierwszym planie mała dziewczynka w towarzystwie strażaków polewa wodę z węża w kierunku specjalnej tarczy do ćwiczeń z czerwonym sygnalizatorem. Na drugim planie duży czerwony wóz bojowy Straży Pożarnej.