Edukacja

Dzieci podziwiają występujących
Dzieci podziwiają występujących

Anioły do mnie wysyłaj…

Antoine de Saint-Exupéry powiedział, że przyjaciele są jak ciche anioły…

 

Dzieci z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego już po raz 18 spotkały się z wolontariuszami z Bursy nr 1 im. M. Szułczyńskiej w Bydgoszczy, którzy w tym świątecznym czasie odwiedzają je w ramach akcji „Anioły do mnie wysyłaj…” Przychodząc przynoszą nie tylko prezenty, ale także dobre serce, szczery uśmiech i morze życzliwości, obdarowując nimi chore dzieci objęte leczeniem szpitalnym i zajęciami edukacyjnymi przez naszą szkołę.

 

Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły pani Izabela Maciejewska. Wzruszającym momentem były życzenia składane pani Joannie Rusin – opiekunowi wolontariuszy, inicjatorce akcji „Anioły do mnie wysyłaj …”,  której dwa dni wcześniej przyznano tytuł Bydgoskiego Opiekuna Wolontariatu 2017 Roku.

 

Przybyłe skrzaty, pomocnicy Św. Mikołaja wprowadziły nas w nastrój przygotowań do świąt Bożego Narodzenia przedstawieniem pt. ELFOWE CZARY. Z nimi przywędrowali mali cyrkowcy z ZS nr 14  w Bydgoszczy, prezentując sztuczki magiczne oraz grupa taneczna ze szkoły tańca BOHEMA. Całość przeplatały piosenki w wykonaniu dziewcząt z bursy. Nie mogło zabraknąć najważniejszego gościa Św. Mikołaja z workiem prezentów. Dzieci małe i duże chętnie do niego podchodzily, a co odważniejsi śpiewali piosenki lub mówili wierszyki. Każdy został obdarowany  paczką – niespodzianką.

 

Wszyscy pacjenci i ich rodzice bawili się doskonale. Na długo pozostanie w ich pamięci to spotkanie, które sprawiło, że choć na chwilę zapomnieli o chorobie i towarzyszącym im zabiegom.

Opracowanie – Beata Kocoń

zdjęcia – Przemysław Wieczorek.

 

 Zespół Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. http://www.zs33.bydgoszcz.pl

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Czas na prezenty Dyr. I. Maciejewska z opiekunką wolontariatu p.Joanną Rusin Dzieci podziwiają występujących Lista grzecznych dzieciMali widzowie Mikołaj i dzieci Piosnki i piosneczki Piramida małych cyrkowców Popisy cyrkowców Praca zespołowa żonglerówPrzybyli aniołowie Tańce Bohemy Układ taneczny Widownia Wizyta na oddziale Zabawa elfów Zabawa z widownią Zawitał Mikołaj Zespół muzyczny