Edukacja

Spotkanie z D. Pichowicz
Spotkanie z D. Pichowicz

Afrykańskie klimaty w Korczaku.

18 stycznia 2018 r. w korczakowskim Ośrodku gościła podróżniczka Dorota Pichowicz – inicjatorka pomocy dzieciom w Afryce – w Malawi. Niezwykle barwne opowieści, ciekawe filmiki i przepiękne zdjęcia p. Doroty pozwoliły dzieciom przenieść się w nieznany świat, pełen przygód i nowych tajemniczych miejsc. Młodzież poznała również historię p. Doroty, która pod wpływem własnych doświadczeń, walki z chorobą, podjęła decyzję o realizacji planów podróżniczych.

 

W 2012 r. Pani Dorota Pichowicz wyruszyła samotnie autostopem przez świat i do dziś odwiedziła ok. 60 krajów na różnych kontynentach, m.in. Chiny, Koreę Południową, Mongolię, Iran, Gruzję, Ukrainę, Estonię, Turcję, Rosję. W 2015 r., w trakcie podróży przez Afrykę – z Egiptu do RPA – trafiła do Malawi, afrykańskiego kraju, który podbił jej serce. I tam właśnie tam postanowiła zostać na dłużej. Teraz p. Dorota wraz ze znajomymi realizuje projekt Tonga Heritage, w ramach którego organizuje pomoc rzeczową dla mieszkańców wiosek, prowadzi dom społeczny dla dzieci i osób najbiedniejszych, promuje lokalną kulturę plemienia Tonga.

 

W trakcie spotkania dzieci z Ośrodka słuchały także afrykańskich piosenek i uczyły się afrykańskich tańców. Pani Dorota zachęcała także do pomocy materialnej mieszkańcom biednej Malawi.

 

Spotkanie było piękną, inspirującą lekcją, uczącą młodzież dążenia do realizacji własnych marzeń, do uświadomienia sobie, jak ważna jest pomoc niesiona innym ludziom.

 

Pani Doroto – serdecznie dziękujemy!

 

 

Opracowanie: Agnieszka Śledź

Zdjęcia: Radosław Kowalski

 

www.sosw.torun.pl

 

 

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego  Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK)

 

Spotkanie z D. PichowiczSpotkanie z D. PichowiczSpotkanie z D. PichowiczBohaterka spotkaniaTrochę gimnastykiUczestnicy spotkania