Edukacja

Magda Kumor odbiera główną nagrodę
Magda Kumor odbiera główną nagrodę

Zwycięzcy odbierają gratulacje

Już szósty raz miała miejsce mała gala podsumowująca rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach, którego bohaterką jest Św.s. Faustyna Kowalska – życie, misja Miłosierdzia Bożego i kult na tle historii Polski. Konkurs organizowany jest przez Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki  (CEM) w Górsku. Uroczyste podsumowanie odbyło się 9 lutego 2018 r. w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, które od początku trwania Wojewódzkiego Konkursu jest jego współorganizatorem. Danuta Potręć i Dorota Andrzejewska, konsultantki pełnią rolę przewodniczących rejonowych komisji konkursowych (rejon nr 2 i rejon nr 4).

 

Uczniowie VI i VII klas szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjalnych Miasta Toruń oraz powiatów: toruńskiego i aleksandrowskiego rozwiązywali test konkursowy 1 lutego br. w jak zwykle gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 4 w Toruniu. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 8 osób ze szkół: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie, SP nr 4 Toruniu, Zespół Szkół nr 10 w Toruniu, Zespół Szkół w Zbrachlinie i Zespół Szkół w Konecku. Najlepsi uczniowie w rejonie nr 2 przybyli wraz z nauczycielami, którzy przygotowywali ich do konkursu oraz z rodzicami, żeby odebrać nagrody i gratulacje od członków zespołu opracowującego konkursowe zadania: prof. Waldemara Rozynkowskiego (UMK) i Tadeusza Kierela (Urząd Marszałkowski). Do gratulacji dołączyły się Danuta Brzózka-Ciechanowska i Ewa Ignaszak z Kuratorium Oświaty Delegatura w Toruniu oraz Małgorzata Trzeciak, dyrektor KPCEN w Toruniu. Główną nagrodę – rower- ufundowaną przez Prezydenta Miasta Torunia wręczył Martynie Kumor, uczennicy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie, ks. dr Paweł Nowogórski, dyrektor CEM w Górsku oraz Piotr Hoffmann, przewodniczący Zarządu Civitas Christiana Oddziału Okręgowego w Toruniu.

 

Wszyscy zaproszeni goście podkreślali rolę wartości w życiu człowieka oraz stawianie sobie celów i ich realizowanie.  W drugiej części spotkania znalazł się czas na rozmowy i wymianę poglądów. Zebrani zastanawiali się, kto będzie bohaterem kolejnej edycji konkursu.

 

Spotkanie uświetnili uczniowie z Zespołu Szkół w Zbrachlinie, którzy przedstawili wybrane sceny z życia św. s. Faustyny. Dziękujemy uczniom i ich opiekunce Agnieszce Lasocie-Staszak.

 

Spotkanie podsumowujące wyniki w rejonie nr 2 poprowadziła Danuta Potręć, życząc uczniom sukcesów w konkursie na wojewódzkim etapie, który odbędzie się 1 marca 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim.

 

oprac. Danuta Potręć – Pracownia Informacji i Promocji

www.kpcen-torun.edu.pl/news/view/1544

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Danuta Brzózka-Ciechanowska KO Delegatura w Toruniu Goście i uczniowieIgor Deptulski odbiera nagrodęMagda Kumor odbiera główną nagrodę Nauczyciele, rodzice i uczniowie Opiekunka uczniów Agnieszka Lasota-Staszak z uczniami Paweł Malinowski odbiera nagodę Podziękowanie dla SP nr 4 w Toruniu Prof. Waldemar Rozynkowski Prowadząca spotkanie Danuta Potręć Radosna atmosfera Scena z życia s. Faustyny Spektakl z życia s. Faustyny Uczniowie z nauczycielami Zaproszeni goście