Edukacja

Nasze medalistki
Nasze medalistki

Złoto i srebro na Mistrzostwach Polski w pływaniu dla kujawsko-pomorskiego.

Uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu reprezentowały województwo kujawsko – pomorskie na Mistrzostwach Polski w pływaniu w dniach 31.03.- 02.04.2017r. Zmagania sportowe zorganizował  Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni- Razem”,  zawody odbyły się w Lublinie.

 

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. J. Korczaka  reprezentowała Monika Śliwa, oraz debiutująca na zawodach takiej rangi Anna Moysewicz.

 

Monika Śliwa obroniła tytuł Mistrzyni Polski z ubiegłego roku na dystansie 50 metrów stylem klasycznym w kategorii dziewczęta 17 lat i starsze. Nasza pływaczka zdobyła również drugi złoty medal za najszybsze przepłynięcie dystansu 100 metrów w stylu klasycznym.

 

Debiut Anny Moysewicz, podczas zawodów pływackich zaowocował medalami. Zdobyła ona dwa srebrne medale na dystansach 50 i 100 metrów w stylu dowolnym.

 

Dziewczęta  przygotowywały się do  zawodów pływackich pod kierunkiem Lilianny Gardockiej i Danuty Tadajewskiej nauczycieli wychowania fizycznego w Ośrodku.

 

Jesteśmy niezwykle dumni z naszych podopiecznych, które zdobyły zaszczytne tytuły na Mistrzostwach Polski. Serdecznie gratulujemy.

 

 

Opracowanie i zdjęcia: Lilianna Gardocka

 

www.sosw.torun.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego  Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK)

 

Mistrzostwa Polski w pływaniuNasze medalistkiPływaczki z SOSWSrebro dla AniTrenerki - L. Gardocka i D. TadajewskaZłoto dla Moniki