Edukacja

logo Explory

Zaproszenie

Zaproszenie

Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory w BYDGOSZCZY

22 kwietnia 2016, godz. 9:00-15:45

 

 

IDEA Przestrzeń Biznesu

  1. Bydgoskich Przemysłowców 6

 

Dla wycieczek szkolnych przygotowany został specjalny program warsztatów, wykładów i pokazów naukowych. Każda wycieczka szkolna otrzyma specjalne książeczki z zadaniami do wypełnienia, które wciągną uczniów w świat nauki E(x)plory. Ścieżki pomogą poznać projekty rówieśników biorących udział w Konkursie Naukowym E(x)plory oraz zachęcą uczniów do aktywnego udziału w naukowych atrakcjach.

Regionalny Etap Konkursu Naukowego E(x)plory:   Młodzież biorąca udział w Festiwalu będzie mogła zapoznać się z pracami Młodych Naukowców z regionu. Konkurs Naukowy E(x)plory to największy, najbardziej masowy Konkurs w Polsce, skierowany do osób w wieku 13-20 lat, pozwalający młodzieży tworzyć projekty naukowe, rozwijać swoje zainteresowania i poszerzać wiedzę. Podczas czterech dotychczasowych edycji w konkursie wzięło udział ponad 700 Młodych Naukowców, a najlepsi z nich z sukcesami reprezentowali Polskę na najważniejszych zagranicznych konkursach naukowych (Intel ISEF w USA, INESPO w Holandii, Expo-Sciences oraz INFORMATRIX w Rumunii).

Wstęp bezpłatny

________________________________________

W programie Festiwalu między innymi:

WYKŁAD

„Modele komputerowe mózgu” dr inż. Mariusz Mikołajewski, godz. 9:00-9:50

Człowiek wynalazł komputer, a teraz komputery pomagają zrozumieć umysł człowieka. Na prostych przykładach zobaczycie, jak łączyć rozważania teoretyczne z badaniami eksperymentalnymi za pomocą modeli obliczeniowych opartych na biologicznie wiernych sieciach neuronowych. Dowiecie się, gdzie dzisiaj leżą granice zrozumienia procesów poznawczych i jak daleko chcemy je przesunąć. Limit miejsc: 100.

WYKŁAD

„Druk 3D bez tajemnic”, Formakers, godz. 10:15-11:15

Czy wiecie, w jaki sposób powstała zbroja IronMana czy młot Thora? Czy słuchawki dopasowane do ucha to przyszłość? O tym, gdzie stosuje się druk 3D i jak może urozmaicić i ułatwić nam życie oraz czy warto uczyć się projektowania 3D dowiecie się na tym wykładzie. Limit miejsc: 100.

WARSZTAT

„Jak to możliwe, że nawet nietoperze znają fizykę, czyli, czym jest echolokacja? ” mgr inż. Łukasz Dworski, godz. 9:00-10:00.

Bazując na obserwacjach świata, zachowaniu zwierząt współczesna technika czerpie całymi garściami, wykorzystując znane w świecie przyrody zjawiska przy wykonywaniu konstrukcji nowoczesnych robotów. Czujniki i sensory – prognozują, monitorują, informują. Zatem – roboty do roboty! Limit miejsc: 15.

POKAZ

„Programowanie robotów”, godz. 10:45-11:15; 11:30-12:00; 12:15-12:45; 13:00-13:30; 13:45-14:15 , Akademia Edukacji Kreatywnej.

Będziecie mieli możliwość pracy z robotami oraz możliwość zapoznania się z ich budową i zasadą działania. Zaprezentowane zostaną roboty jeżdżące po linii, walki robotów sumo, roboty humanoidalne, roboty behawioralne, robot samodzielnie pokonujący labirynt oraz mini roboty i mini drony. Limit miejsc: 15.

________________________________________

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!

Fundacja Zaawansowanych Technologii

– Organizator E(x)plory

 

Na wszystkie atrakcje obowiązują zapisy na adres

bydgoszcz@explory.pl

 

 

Departament Edukacji (TK).