Edukacja

Logotyp Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

Zakończył się #odjazdowykpcenchallenge

Od 26 czerwca do 3 lipca 2020 r. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz. Naszym pomysłem było zorganizowanie rajdu rowerowego w formule #odjazdowykpcenchallenge, gdzie już dziś można obejrzeć  relacje z przebiegu akcji.

 

Motywem przewodnim tegorocznej wyprawy rowerowej był Mały Książę Antoine de Saint-Exupéry’ego, francuskiego pisarza i lotnika, którego 120 rocznica urodzin przypada w tym roku.

 

Uczestnicy rajdu nominowali osoby, które zapraszały do udziału w akcji miłośników książek i rowerów, mających za zadanie przejechać dowolną trasę. Po drodze trzeba było znaleźć miejsca związane z treścią książki, przeczytać fragment lektury i wykonać zdjęcie lub nagrać film. Relacje zawierały trzy elementy: rower, przedmiot związany z treścią Małego Księcia oraz egzemplarz książki z własnych zbiorów, bądź wypożyczony z Biblioteki Pedagogicznej KPCEN we Włocławku. Każdy, kto ukończył wyzwanie, nominował kolejne osoby/instytucje do wykonania zadania. Za najciekawsze relacje uczestnicy otrzymali  niespodzianki.