Edukacja

Logo KPCEN w Bydgoszczy

XXVI edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR

5 czerwca 2017 r. w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podsumowanie XXVI edycji konkursu Kangur Matematyczny w regionie bydgoskim.

 

Na uroczystość przybyli zdobywcy nagród I  i  II stopnia w XXVI edycji konkursu, ich nauczyciele oraz zaproszeni goście.

 

Zebranych przywitała Pani Mariola Cyganek, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, placówki organizującej konkurs w naszym regionie. Następnie z krótkimi przemowami wystąpiły: Pani Małgorzata Oborska, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty oraz Pani Marlena Richert, przedstawiciel Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miasta Bydgoszczy.

 

Po oficjalnych wystąpieniach konferansjerzy (uczniowie z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy) przedstawili kilka informacji na temat historii konkursu na świecie i w Polsce oraz zaprosili do obejrzenia występu zespołu uczennic Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Bydgoszczy,
pracującego pod kierunkiem pani Doroty Chiberskiej oraz pani Agnieszki Borkowskiej-Kucharskiej. W ich wykonaniu zobaczyliśmy dwa tańce: pawanę i poloneza oraz interpretacje ruchowe do kompozycji Gustawa Holsta i Alfreda Schnittke.

 

W dalszej kolejności konferansjerzy przypomnieli zasady przyznawania nagród w konkursie i przystąpiono do rozdania nagród w XXVI edycji konkursu. W tegorocznej edycji konkursu w regionie bydgoskim brało udział 13 193 uczestników.

 

Nagrody I stopnia i tytuł Laureata otrzymało 18 uczniów (Żaczek – 5, Maluch – 6, Beniamin – 5, Junior – 1, Student – 1).

 

Nazwiska uczniów, którzy uzyskali nagrody I stopnia odczytała Barbara Zielińska, koordynator konkursu w regionie bydgoskim, a nagrody wręczyli przedstawiciele sponsorów – Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miasta Bydgoszczy oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

 

Nagrody II stopnia wręczono 119 uczniom (Żaczek – 22, Maluch – 45, Beniamin – 26, Kadet – 14, Junior – 8, Student – 4).

 

Nazwiska uczniów odczytywały kolejno członkinie z Regionalnego Komitetu Organizacyjnego Konkursu: Jadwiga  Sterczewska, Marianna Rosół, Grażyna Król i Teresa Chrapkowska-Ryba, a nagrody wręczały Panie: Małgorzata Oborska (KO w Bydgoszczy), Marlena Richert (WEiS UM Bydgoszczy), Mariola Cyganek oraz Barbara Daroń (KPCEN w Bydgoszczy).

 

Ilona Zduńczuk

nauczyciel konsultant

Kujawsko-Pomorskie

Centrum Edukacji Nauczycieli

w Bydgoszczy

tel. 52 349-31-50, w.37

www.cen.bydgoszcz.pl

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Barbara Zielińska, koordynator konkursuLaureaci konkursuNagrodzeni uczniowieRegionalny Komitet Organizacyjny Konkursu