Edukacja

Matka Boska Zielna
Matka Boska Zielna

Wystawa Maryja Królową Polski

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza 14 listopada (wtorek) o godz. 10.00 na otwarcie wystawy prac plastycznych uczniów toruńskich szkół specjalnych: Kujawsko Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka, Zespołu Szkół nr 26 im. ks. prof. Józefa Tischnera oraz Szkoły Podstawowej nr 19. W trakcie wernisażu zwycięzcom konkursu zostaną wręczone nagrody.

 

Wystawa „Maryja Królową Polski” nawiązuje do rocznicy 300-lecia koronacji Obrazu Matki Boskiej na Jasnej Górze, która przypada w 2017 roku. 26 sierpnia 2017 roku na Jasnej Górze z udziałem ponad 100 tysięcy wiernych miały miejsce centralne uroczystości Jubileuszu.
W uroczystościach wzięli udział pasterze Kościoła w Polsce: księża kardynałowie, arcybiskupi i biskupi z abp. Stanisławem Gądeckim, przewodniczącym Konferencji Episkopatu na czele. Obecni byli też przedstawiciele najwyższych władz państwowych na czele z prezydentem RP.

 

Aby zainteresować dzieci i młodzież powyższą tematyką Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu ogłosił międzyszkolny konkurs plastyczny „Maryja Królową Polski”. Konkurs był adresowany do dzieci i młodzieży szkół specjalnych.

 

W sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu zostaną zaprezentowane najciekawsze, nadesłane na konkurs, prace uczniów z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Zespołu Szkół nr 26 oraz Szkoły Podstawowej nr 19 w Toruniu. Prace zostały wykonane w dowolnej technice w formacie A3 pod kierunkiem nauczycieli.

 

Koordynator wystawy: Bogumiła Mazur

 

Wystawa czynna będzie od 14 do 28 listopada 2017 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

Wstęp wolny.

 

 

Oprac. Aneta Moczulska-Banek

Wydział Informacyjno-Bibliograficzny

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

 

Fot. Marzena Jarocka

Wydział Informacyjno-Bibliograficzny

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

 

 

Więcej informacji na stronie http://www.bptorun.edu.pl/

 

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką organizacyjną Urzędu Marszałkowskiego.

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK)