Edukacja

Logotyp Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

Wystawa Kocham mój niepodległy kraj

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza na wystawę prac plastycznych uczniów toruńskich szkół specjalnych: Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka, Zespołu Szkół nr 26 im. ks. prof. Józefa Tischnera oraz Szkoły Podstawowej nr 19.

 

Wystawa Kocham mój niepodległy kraj nawiązuje do jednego z najważniejszych wydarzeń roku 2018 – 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Aby zainteresować dzieci i młodzież historią ojczyzny oraz kształtować w nich postawy patriotyzmu Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu ogłosił międzyszkolny konkurs plastyczny Kocham mój niepodległy kraj. Konkurs był adresowany do dzieci i młodzieży ze szkół specjalnych.

 

W sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu zostaną zaprezentowane najciekawsze, nadesłane na konkurs, prace uczniów z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Zespołu Szkół nr 26 oraz Szkoły Podstawowej nr 19 w Toruniu. Prace zostały wykonane w dowolnej technice w różnych formatach pod kierunkiem nauczycieli.

 

Na wystawie będzie można zapoznać się również z literacką stroną wizji miłości do ojczyzny, bowiem w Korczaku przeprowadzone zostały lekcje, które zaowocowały powstaniem interesujących prac pisemnych. Ponadto będzie można obejrzeć fotorelację z III edycji Festiwalu Pieśni Patriotycznej oraz zapoznać się z bibliografią 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości: bibliografia w wyborze za lata 1990-2018 przygotowaną przez p. Marcina Żyndę z Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu.

 

Koordynatorem wystawy jest Bogumiła Mazur.

 

Wystawa będzie czynna od 6 do 24 listopada 2018 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

Wstęp wolny.

 

Więcej informacji na stronie http://www.bptorun.edu.pl/

 

Oprac.

 

Aneta Moczulska-Banek

 

Wydział Informacyjno-Bibliograficzny

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

 

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką organizacyjną Urzędu Marszałkowskiego.