Edukacja

Logo Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

Wystawa „Anioły są wśród nas”

W klimacie duchowości nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, Grażyna Troszyńska, dyrektor KPCEN we Włocławku, otworzyła 14 grudnia 2023 r. wystawę malarstwa i rzeźby Dariusza Gulcza.

 

Ten lipnowski artysta, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, nauczyciel, z wielką charyzmą opowiedział młodszej i starszej publiczności o swoich talentach i inspiracjach twórczych. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy historii Aniołów, które można podziwiać w sztuce Dariusza Gulcza. Podczas rozmowy artysta utwierdził nas w przekonaniu, że świadomość i ekspresja kulturalna jest kluczową kompetencją w edukacji i wychowaniu, ułatwiającą rozumienie kreatywnego wyrażania emocji czy znaczeń w różnych kulturach. Znajomość sztuki i dziedzictwa kulturowego nie tylko uwrażliwia, ale może być sposobem postrzegania i kształtowania świata, przestrzenią do współpracy i satysfakcjonujących relacji między ludźmi.

 

Wśród zaproszonych gości byli m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kretkowskiej w Baruchowie (grupa realizująca projekt „Kreatywna Polska”, rozwijający kreatywność i wrażliwość międzykulturową uczniów, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas) oraz uczniowie z Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 we Włocławku.  Zadali artyście wiele ciekawych pytań, a na zakończenie Dorota Łańcucka, prowadząca  spotkanie, życzyła najmłodszym uczestnikom seminarium wiary w swoje marzenia i plany, rozwijania pasji i predyspozycji oraz udziału w szeroko pojętej kulturze.

 

Na wystawę malarstwa i rzeźby Dariusza Gulcza włocławski KPCEN zaprasza do 4 stycznia 2024 roku.

 

Opr. Dorota Łańcucka