Edukacja

Uczestnicy 9 Międzynarodowej Olimpiady Astronomii i Astrofizyki w Indonezji, fot. Z .Kaczmarek
Uczestnicy 9 Międzynarodowej Olimpiady Astronomii i Astrofizyki w Indonezji, fot. Z .Kaczmarek

Wyróżnienie w Indonezji

W Indonezji zakończyła się 9 Międzynarodowa Olimpiada Astronomii i Astrofizyki. W 5-osobowej drużynie reprezentującej Polskę znaleźli się uczniowie z naszego województwa – Zofia Kaczmarek z Liceum Akademickiego w Toruniu i Paweł Ciuba z Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Dobrzyńskiej we Włocławku, którzy w marcu br. zostali laureatami ex aequo 2 miejsca Ogólnopolskiej Olimpiady Astronomicznej.

 

Olimpiada zaskoczyła mnie przede wszystkim rozmiarami  i otwartą, bardzo międzynarodową atmosferą. Zadania były naprawdę trudne w porównaniu z poprzednimi latami. Pomysły organizatorów, takie jak dmuchane planetarium, były bardzo nietypowe. Dla mnie zdobyte wyróżnienie to przede wszystkim motywacja na przyszłość – mówi Zofia Kaczmarek, która w Indonezji otrzymała wyróżnienie.

 

Międzynarodowa Olimpiada Astronomii i Astrofizyki, która odbyła się w dniach 26 lipca – 3 sierpnia w Indonezji to elitarne zawody dla uczniów szkół średnich interesujących się astronomią, astrofizyką i badaniami kosmicznymi. Zawody polegają na rozwiązywaniu zadań teoretycznych oraz przeprowadzeniu i analizie wyników obserwacji astronomicznych.

 

Oprócz uczniów z naszego województwa Polskę reprezentowali Aleksander Łyczek z Końskich, Tomasz Świerczewski z Warszawy oraz Michał Grendysz z Lublina.

Galeria  zdjęć http://ioaa2015.org/photos?page=1

 

Uczestnicy 9 Międzynarodowej Olimpiady Astronomii i Astrofizyki w Indonezji, fot. Z .KaczmarekUczestnicy 9 Międzynarodowej Olimpiady Astronomii i Astrofizyki w Indonezji, fot. Z .KaczmarekReprezentacja Polski na 9 Międzynarodowej Olimpiady Astronomii i Astrofizyki w Indonezji, fot. Z .KaczmarekUroczysty  finał 9 Międzynarodowej Olimpiady Astronomii i Astrofizyki w Indonezji, fot. Z .KaczmarekNiebo w Indonezji, fot. Z .KaczmarekOgłoszenie wyników na 9 Międzynarodowej Olimpiady Astronomii i Astrofizyki w Indonezji, fot. Z .Kaczmarek