Edukacja

Logotyp Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu

„Wszystko dla Niepodległej”

29 maja 2018 roku w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Toruniu odbył się finał XV edycji Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki – Mistrz Grafiki Komputerowej.

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”, ponieważ w tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości Rocznica ta stała się inspiracją i zaproszeniem do wykonywania prac graficznych pt. „Wszystko dla Niepodległej” poprzedzonych wspólnym przeżywaniem i okazywaniem radości z życia w niepodległym Państwie. Stała się okazją do wspólnych przemyśleń dotyczących naszej Ojczyzny, do umiłowania i pielęgnowania narodowej tradycji, kultury, języka.

 

Konkurs dedykowany jest dla uczniów niepełnosprawnych intelektualnie w wieku od 7 do 24 lat.

Cele konkursu zdefiniowano następująco:

  • kształtowanie postawy patriotycznej, wspólnoty kulturowej, poczucia więzi społecznej z własnym narodem,
  • utrwalenie wiadomości na temat symboli narodowych,
  • promowanie właściwych postaw, właściwego zachowania,
  • popularyzacja programu graficznego Paint.

 

Na konkurs nadesłano 54 prace z następujących miejscowości naszego regionu: Bydgoszcz, Tuchola, Karnowo, Świecie, Włocławek, Sępólno Krajeńskie, Chełmno, Grudziądz, Brodnica, Chełmża i Toruń.

Komisja oceniająca wyłoniła najpiękniejsze prace przyznając zaszczytne tytuły Mistrza Grafiki Komputerowej dla autorów z każdego etapu edukacyjnego:

  • Mistrzem Grafiki Komputerowej w Szkole Podstawowej został uczeń Przemysław ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Chełmna.
  • Mistrzem Grafiki Komputerowej w Gimnazjum został uczeń Marek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmnie.
  • Mistrzem Grafiki Komputerowej w Branżowej Szkole I Stopnia została uczennica Natalia z Kujawsko-Pomorskiego  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Toruniu.
  • Mistrzem Grafiki Komputerowej w Szkole Przysposabiającej do Pracy został uczeń Miłosz z Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku.
  • Mistrzem Grafiki Komputerowej w Zespołach Edukacyjno-Terapeutycznych został uczeń Adrian z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Toruniu.

Ponadto Komisja przyznała 13 wyróżnień.  

Wojewódzki Konkurs z Informatyki – Mistrz Grafiki Komputerowej jest konkursem cyklicznym, odbywającym się w KPSOSW w Toruniu od 2004 r. Konkurs pozwala wykazać się uczniom szkół specjalnych talentem i ekspresją malarską z wykorzystaniem graficznego programu komputerowego Paint.

Opracowanie: organizator konkursu Alicja Wolter

 

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

www.sosw.torun.pl

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego  Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK)