Edukacja

Goście przed WSD
Goście przed WSD

Wizyta MotoDawców Uśmiechu w bydgoskich szpitalach

Za Gustawem Flaubertem można powiedzieć, że „Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje”.

 

W niedzielę 4 grudnia 2016 r. do chorych dzieci przebywających na leczeniu w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym oraz w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 przybyli ludzie dobrego serca – MotoMikołaje. Dzieci wypatrywały gości przez okna i jak usłyszały odgłos maszyn – motorów i kładów – uśmiech zagościł na ich twarzach. Spotkania ze Św. Mikołajami, Elfami i Minionkami odbywały się na każdym oddziale w świetlicach szkolnych, a do dzieci leżących goście docierali osobiście na sale szpitalne. Wszyscy, mali i więksi pacjenci, zostali obdarowani pięknymi prezentami przygotowanymi przez MotoDawców Uśmiechu przy wsparciu wielu szlachetnych osób. Wdzięczność dzieci i ich rodziców była wielka, a w słowach podziękowania wyrażali to, co czują serca.

 

Dzieci, pod opieką nauczycieli szkoły szpitalnej, przygotowały dla gości wierszyki, laurki i upominki w formie „gwiazdek z nieba” wykonanych techniką orgiami.

 

Goście obdarowali także placówki medyczne – przekazali sprzęt specjalistyczny dla dwóch szpitali, a także tablety i pomoce dydaktyczne w postaci maszynki BigShot dla szkoły szpitalnej. Wsparciem MotoDawców Uśmiechu otoczone zostały także dzieci przewlekle chore, dla których zakupiono sprzęt medyczny – dla Roksanki chorej na mukowiscydozę, niezbędny do codziennych inhalacji, nebulizator, sterylizator parowy i inne akcesoria, a dla Jakuba z dystrofią mięśniową – specjalistyczny wózek.

 

Nasi uczniowie, którzy w listopadzie uczestniczyli w zajęciach szkolnych na oddziałach szpitalnych, też mieli swój mały udział w akcji, ponieważ przekazali na licytację własnoręcznie wykonane kartki i ozdoby świąteczne.

 

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, aby tegoroczne przedsięwzięcie mogło mieć taki wymiar – serdecznie dziękujemy

 

Opracowanie: Izabela Maciejewska.

 

Zdjęcia: Ewa Konarska-Koźlak i Izabela Maciejewska.

 

www.zs33.bydgoszcz.pl

 

  Zespół Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Goście przed WSDMotoMikołaje przy Szpitalu UniwersyteckimObdarowane prezentami dzieciObdarowywanie prezentamiPodziękowanie od dzieciPodziękowanie od dzieciSpotkanie z dziećmi w WSDSpotkanie z Mikołajami w świetlicy na OnkologiiU św. Mikołaja na kolanach...W sali szkolnej na chirurgiiWizyta gości na salach szpitalnychWizyta w Szpitalu Uniwerstyeckim