Edukacja

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży

Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy zaprasza uczniów: siódmych i ósmych  klas szkół podstawowych  oraz  liceów i szkół zawodowych na XXIX edycję międzyszkolnych regionalnych warsztatów dziennikarskich.

PRASA – RADIO – TELEWIZJA

I Ty zostań dziennikarzem!

Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy zaprasza uczniów: siódmych i ósmych  klas szkół podstawowych  oraz  liceów i szkół zawodowych na XXIX edycję

 

MIĘDZYSZKOLNYCH

REGIONALNYCH WARSZTATÓW DZIENNIKARSKICH

 

W PROGRAMIE

m.in. doskonalenie sztuki pisania, analizy i interpretacji tekstu, przetwarzanie obserwacji, informacji i opinii w różne formy i gatunki  wypowiedzi medialnej, nauka korzystania ze środków masowego przekazu w samodzielnym zdobywaniu wiedzy, uczenie podstaw:  tworzenia gazety, audycji radiowej i telewizyjnej.

 

ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE

Warsztaty odbywać się będą 2 godziny w tygodniu  (od października br. do czerwca 2021 r.) w Bydgoszczy. Ćwiczenia specjalistyczne poprowadzą dziennikarze i realizatorzy Rozgłośni Polskiego Radia Pomorza i Kujaw oraz Oddziału TVP S.A. w Bydgoszczy. Warsztatami kieruje Mirosław Twaróg – ich pomysłodawca i autor koncepcji programowej. Tradycyjnie utworzona zostanie grupa regionalna dla uczestników Warsztatów zamieszkałych w odległych miejscowościach regionu. Grupa ta odbywać będzie zajęcia w co drugą sobotę miesiąca.

 

ZGŁOSZENIA

zawierające: imię, nazwisko, PESEL, adres, typ szkoły i klasę należy przesłać do dnia 11września e-mailem: 29warsztaty@wp.pl  lub zgłosić swój udział w Młodzieżowym Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy ul. Dworcowa 82 podczas dyżurów rekrutacyjnych w dniach 24 sierpnia – 11 września br. w godz. 10.00 -18.00.

 

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

uczestników XXIX Warsztatów odbędzie się 26 września o godz. 11.00 w auli I LO w Bydgoszczy pl. Wolności 9.

*   *   *

  • Chcesz doskonalić sztukę pisania i interpretacji tekstów?
  • Chcesz nauczyć się interesująco opisywać ludzi i zdarzenia, pisać depesze i komentarze, przeprowadzać wywiady?
  • Chcesz poznać podstawowe zasady posługiwania się mikrofonem i kamerą, tworzenia audycji radiowej i telewizyjnej?
  • Chcesz studiować nauki humanistyczne? Dziennikarstwo? Politologię?
  • Chcesz poznać smak przyjaźni i wspaniałej przygody?

 

Zgłoś się na XXIX Międzyszkolne Regionalne Warsztaty Dziennikarskie w Bydgoszczy.

 

Oprac. I. Rostankowska