Edukacja

Logo Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

W pogoni za pięknem w Medyku

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu gościło w swoich murach specjalistów z dziedziny kosmetologii. Konferencja naukowo-szkoleniowa pod hasłem „W pogoni za pięknem – współczesne spojrzenie kosmetologii na profilaktykę i pielęgnację skóry”, która odbyła się 9 grudnia 2017 roku była doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy z zakresu dermatologii i kosmetologii.

 

Konferencja skierowana była zarówno do osób zajmujących się zawodowo kosmetyką, jak i do wszystkich, którym bliska jest troska o zdrowy i promienny wygląd.

Prelegentki – dr Laura Nowowiejska, dr Joanna Artkop  i mgr Hanna Dolecka przedstawiły zajmujące wykłady o tematyce związanej z pielęgnacją cery dojrzałej i trądzikowej, jak również tajniki  trychologii.

 

Po części wykładowej rozgorzała dyskusja, w trakcie której uczestnicy zadawali mnóstwo pytań dotyczących wysłuchanych wykładów. Zaproszone specjalistki udzielały wyczerpujących odpowiedzi, starając się zaspokoić ciekawość słuchaczy.

Drugą część konferencji stanowiły warsztaty z zakresu dietetyki, zabiegów wyszczuplających i wizażu, skierowane do wszystkich uczestników.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, gdyż pozwoliły na zgłębienie praktycznych aspektów pielęgnacji urody.

 

Na konferencji gościły również firmy kosmetyczne, które zaprezentowały swoją ofertę. Przedstawicielki Studia Figura z Inowrocławia poprowadziły interesujący warsztat, natomiast firma Afrodita Cosmetics zaprezentowała pokaz zabiegu kosmetycznego. W trakcie konferencji można było zakupić produkty firm Afrodita Cosmetics, Mar-Kos i Lines.

 

Konferencja prezentowała wysoki poziom merytoryczny i była wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń i poszerzenia wiedzy.

Konferencja została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego tj. organu prowadzącego Centrum.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie w organizacji konferencji zaprzyjaźnionym firmom – CUIAVIA Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Inowrocławiu, Hurtownia Owocowo-Warzywna „Kaja” Pan Grzegorz Zagórski, Piekarnia „Zbigniew Kucia”.

 

Autor tekstu: Agata Pasternak

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

www.medykino.com.pl

poczta@medykino.com.pl

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego  Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).