Edukacja

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

V Kujawsko-Pomorskie Forum Edukacyjne: Zespół jak orkiestra. Budowanie efektywnej współpracy w szkole

Już po raz piąty Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy i Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy zorganizowały Kujawsko-Pomorskie Forum Edukacyjne: Zespół jak orkiestra. Budowanie efektywnej współpracy w szkole. Forum odbyło się 15 marca 2018 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy.

 

Forum było okazją do rozmowy o zasadach współpracy zespołowej i jej wartości w edukacji. Jest to priorytet Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2017/2018. Tegoroczny program obfitował w wystąpienia wybitnych specjalistów z tej dziedziny oraz wyjątkowe warsztaty.

 

V Kujawsko-Pomorskie Forum Edukacyjne rozpoczął wykład specjalny prof. UAM dr. hab. Macieja Błaszaka:

Zespoły produktywne i kreatywne: komunikacja, decyzyjność, przywództwo.

 

Niestandardowe warsztaty pracy zespołowej – Zespół Doskonały Jak ORKIESTRA poprowadzili: Mariusz Grudzień, Piotr Wajrak, Ewa Grudzień. Na zakończenie projektu muzycznego uczestnicy spotkania zagrali sambę pod kierunkiem Piotra Wajraka.

Druga część Forum już tradycyjnie stanowiły warsztaty.

 

Tym razem zaproponowano:

  • Poradnik orkiestranta – co zrobić, jak zdarzy się dysharmonia? (Wojciech Ożga),
  • Wyjątkowy potencjał współpracującej klasy – perspektywa neurodydaktyczna (dr n. med. Marcin Jaracz),
  • Trudna sztuka skutecznej komunikacji w zespole (Magdalena Chylebrant-Karolak).

 

Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy.

 

Opracowanie: Ilona Zduńczuk

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.            

www.cen.bydgoszcz.pl

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Ćwiczenia na instrumentach perkusyjnychDyrygent Piotr WajrakMariusz Grudzień uczy grać na rurach  perkusyjnychPiotr Wajrak i Mariusz Grudzień prezentują instrumenty muzycznePiotr Wajrak uczy grać na instrumentach perkusyjnychPiotr Wajrak, Ewa i Mariusz GrudzieńPiotr Wajrak, Ewa i Mariusz Grudzieńprof. UMK dr hab. Maciej BłaszakPróba generalna zespołuWystawa książek przygotowana przez PBW w BydgoszczyZespół jak orkiestra