Edukacja

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Uczniowie piszą opowiadania i historyjki po angielsku

My place on the world’s map to projekt pisania opowiadań lub historyjek o swoim regionie po angielsku. Koordynatorem projektu jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy w partnerstwie z oddziałem międzynarodowego stowarzyszenia nauczycieli języka angielskiego IELTA POLAND.

Projekt My place on the world’s map, prowadzony w poszanowaniu odrębności kulturowej naszych uczniów, ma na celu znalezienie analogii i wspólnych czynników kulturowych i językowych wśród uczestników. Dzięki nim uczniowie w różnych zakątkach świata będą mogli odnaleźć swoją tożsamość językową i kulturową oraz zrozumieć odrębność na mapie świata. Uczestnicy zachęcani będą na przykład do przedstawienia słynnych miejsc, wybitnych postaci lub nieznanych zakątków i osób, które miały niepodważalny wpływ na kształtowanie  tożsamości lokalnej lub narodowej.

 

Projekt My place on the world’s map koordynowany jest przez nauczyciela konsultanta oraz doradców metodycznych KPCEN w Bydgoszczy, członków stowarzyszenia IELTA POLAND. Praca uczestników odbywa się pod opieką nauczycieli języka angielskiego według określonych wytycznych.

 

Oprac. Paulina Kaźmierczak-Majdzińska