Edukacja

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

„UczMy” o wartościach

Piękno, dobro, prawda z wielu perspektyw: matematycznej, polonistycznej, pedagogicznej… Warto przeczytać artykuły pracowników KPCEN Toruń w najnowszym numerze czasopisma „UczMy”: Agnieszki Przybyszewskiej „Matematyka jest piękna”, Doroty Andrzejewskiej „Jak się poruszać w świecie wartości”, Dominiki Wojtasińskiej „Transcendentalia w literaturze – interpretacja Cypriana Norwida” oraz Justyny Miklaszewskiej-Polcyn (współaut. z Dorotą Salińską) „Podróże uwrażliwiają na prawdę, dobro i piękno”. Dodatkowo w dziale „Z praktyki nauczyciela” znajduje się z tekst Danuty Potręć „Motywować – tak, ale jak?”.

 

Polecamy uwadze nauczycieli również interesujące artykuły pisane przez pedagogów z naszego regionu: o „Pięknie małych rzeczy w edukacji” (dr Aleksandra Stolarczyk i Ivanna Bachynska), „Europejskiej obsłudze gościa i konsumenta w edukacji wraz ze szkoleniem kadry” (Justyna Kopczyńska), o dydaktycznym wymiarze blurbów (dr Aleksandra Stolarczyk), o zabawkach, które nie bawią (Dorota Śmieja).

 

Wszystkie numery „UczMy” dostępne są online na stronie KPCEN w Toruniu: https://www.kpcen-torun.edu.pl/wydawnictwa, również najnowszy numer „Piękno, dobro, prawda”.

Temat przewodni kolejnego wydania poświęcony jest mediom społecznościowym. Czekamy na artykuły do 28.02.2023 r.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu