Edukacja

Układanie puzzli tematycznych, fot. nauczyciele Zespołu Szkół nr 33
Układanie puzzli tematycznych, fot. nauczyciele Zespołu Szkół nr 33

Tydzień Mózgu

Między 14 a 20 marca przypadał w tym roku Światowy Tydzień Mózgu. Uczniowie Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy, przebywający na leczeniu w szpitalach, w tych dniach brali aktywny udział w licznych zajęciach dydaktycznych i wychowawczych, których głównym bohaterem był właśnie ten cudowny narząd pozwalający nam myśleć, odczuwać i analizować.

 

Nauczyciele zadbali o to, aby każdy miał możliwość zweryfikowania swojej wiedzy na temat mózgu. Przeprowadzono liczne pogadanki i quizy o powyższej tematyce. Nasi podopieczni brali udział w ćwiczeniach doskonalących koncentrację uwagi, pamięć, orientację i refleks, dowiedzieli się, co to są iluzje optyczne. Wyszukiwali w różnych źródłach informacje dotyczące tego, jak dbać o dobrą kondycję mózgu, jaka dieta jest najlepsza dla mózgu, co wpływa niekorzystnie na sprawne funkcjonowanie tego organu. Uczniowie zapoznali się z treścią książki „Sen Alicji, czyli jak działa nasz mózg” J. Vetulaniego. Efekty prac plastycznych można było podziwiać na oddziałach szpitalnych – powstały plakaty, mapy myśli i tematyczne wyklejanki. Wszystkie zajęcia odbyły się w radosnej atmosferze, co pozwoliło dzieciom i młodzieży zapomnieć na chwilę o chorobie i trudach związanych z hospitalizacją.

 

Tekst opracowała: Marta Kozłowska

 

Iluzja optyczna, fot. nauczyciele Zespołu Szkół nr 33Krzyżówki i uzupełnianki - lekcja języka niemieckiego, fot. nauczyciele Zespołu Szkół nr 33Odczytywanie zapachu z kartki , fot. nauczyciele Zespołu Szkół nr 33Plakat tematyczny, fot. nauczyciele Zespołu Szkół nr 33Poznanie zasad dobrego odżywiania mózgu, fot. nauczyciele Zespołu Szkół nr 33Praca grupowa - plakat, fot. nauczyciele Zespołu Szkół nr 33Prawo-lewo, ćwiczenia na obie półkóle, fot. nauczyciele Zespołu Szkół nr 33Układanie puzzli tematycznych, fot. nauczyciele Zespołu Szkół nr 33Zajęcia z wykorzystaniem okularów 3D, fot. nauczyciele Zespołu Szkół nr 33Zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, fot. nauczyciele Zespołu Szkół nr 33