Edukacja

Logotyp - Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Toruniu

Szlachetna paczka

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

 

17.11.2018 r. została uruchomiona baza danych rodzin zgłoszonych do akcji szlachetna paczka. Wśród setek rodzin wybraliśmy p. Wiesławę, której historia nas bardzo ujęła. Kobieta w ostatnim czasie przeszła wiele trudnych chwil. Straciła męża i syna, była operowana, a w styczniu czeka ją kolejna poważna operacja.

 

W dniach 20.11 – 4.12.2018 r. w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym odbyła się zbiórka żywności, środków higienicznych i odzieży dla p. Wiesławy z Wąbrzeźna.

 

Kolejnym etapem naszej akcji było przygotowanie plakatów informacyjnych, ulotek, które rozdaliśmy wśród naszych uczniów i nauczycieli. Długo nie musieliśmy czekać na Waszą reakcję. Po kilku dniach gabinet pani psycholog, u której składowaliśmy żywność ”tonął” w reklamówkach i kartonach zapełnionych żywnością. Wasze wsparcie i postawa okazały się wielkim sukcesem.

 

5.12.2108 r. wraz uczniami spakowaliśmy dary.

 

7.12.2018 r. dary pojechały wprost do domu pani Wiesławy, która okazała się bardzo miłą osobą. Była trochę zawstydzona, ale bardzo szczęśliwa z naszej wizyty. Życzymy pani Wiesławie dużo zdrowia, wytrwałości i pogody ducha.

 

Wam drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły składamy serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie, za serce, które okazaliście podczas akcji szlachetna paczka.

 

Opracowanie: Katarzyna Nowakowska, Justyna Krakowiak

Zdjęcia: Katarzyna Nowakowska, Justyna Krakowiak, Marta Świtek

 

Jesteśmy gotowi - paczki pojadą do P. WiesławyMiejsce składowania podarunkówPakujemy podarunkiplakat informacyjnySegregujemy produkty