Edukacja

Logo KPCEN w Toruniu

Szkolne drużyny uczniów nagrodzone – Projekt Toruński Urząd dla Młodzieży

IX edycja projektu Toruński Urząd dla Młodzieży została zakończona i podsumowana 31 marca 2023 r. w Centrum Dialogu w Toruniu. Sławomir Żebrowski, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli powitał gości: Pawła Gulewskiego – wiceprezydenta Miasta Torunia, Krzysztofa Bylickiego – dyrektora delegatury w Toruniu Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty, Andrzeja Drozdowskiego – Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego, Wiesławę Mielcarek – sekretarza oddziału ZNP w Toruniu.

 

Powitani zostali również nauczyciele i uczniowie biorący udział w konkursie.

 

Zofia Spalińska, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu zapoznała zebranych z celami, m.in. zwiększenie aktywnego udziału młodzieży w życiu publicznym oraz rozwój postaw obywatelskich, poznanie funkcjonowania procedur administracji samorządowej i obowiązujących procedur oraz przypomniała zadania  projektu. W tym roku zgłosiło gotowość do wzięcia udziału w przedsięwzięciu 11 wydziałów Urzędu Miasta, które podały uczniom 30 tematów do wyboru.

 

1 marca 2023 r. komisja konkursowa wyłoniła najlepsze projekty, które zostały zaprezentowane przez młodzież na forum.

 

Laureaci 

I miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, Idę na wybory, będę głosować!, opiekun Anna Dereszewska, 4 uczniów.

II miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, Co, gdzie i kiedy, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o kwalifikacjach wojskowych, opiekun Agnieszka Leśna, 3 uczniów.

III miejsce I Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, Jak zorganizować imprezę masową?, opiekun Agnieszka Leśna, 3 uczniów.

 

Wyróżnienia

Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu, Kapral Piotrek, opiekun Joanna Rybicka-Lewandowska, 4 uczniów.

Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu, Powrót do domu, opiekun Joanna Rybicka-Lewandowska, 3 uczniów.

Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu, Prezydent najlepszym ortografikiem i matematykiem, opiekun Joanna Rybicka-Lewandowska, 4 uczniów.

 

Sponsorami nagród dla zwycięskich drużyn byli:

  • Urząd Marszałkowski w Toruniu
  • Wydział Promocji i Turystyki UM w Toruniu
  • Wydział Gospodarki Komunalnej UM w Toruniu
  • Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu
  • KPCEN w Toruniu

 

Na koniec spotkania Paweł Gulewski – wiceprezydent Torunia przeczytał list od Michała Zaleskiego, Prezydenta Miasta Torunia, w którym podziękował Zofii Spalińskiej za działania przybliżające pracę Urzędu Miasta oraz rozwijające kompetencje obywatelskie uczniów. W związku z decyzją Zofii Spalińskiej o przejściu na emeryturę Prezydent życzył jej wszystkiego dobrego. Paweł Gulewski wręczył byłej konsultantce KPCEN w Toruniu grafikę z toruńskim zabytkiem, a Dyrekcja KPCEN w Toruniu podziękowała Zofii Spalińskiej bukietem kwiatów.

 

Dyrektor KPCEN w Toruniu Sławomir Żebrowski podziękował wszystkim za zaangażowanie i życzył wielu życiowych sukcesów oraz zaprosił nauczycieli do korzystania z oferty szkoleń i przedsięwzięć przygotowanych przez konsultantów.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu