Edukacja

Logotyp - Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Światy Wymyślone – wystawa w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu oraz Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Turznie zapraszają na otwarcie wystawy prac plastycznych dwojga wychowanków SP w Turznie, które odbędzie się 8 stycznia (wtorek) 2019 r. o godz. 11.30 w sali wystawowej Biblioteki w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego 4.

 

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace wykonane ołówkiem, długopisem oraz grafiki komputerowe.

Luiza Osowska, lat 14 – uczennica klasy VIII. Fascynuje się rysowaniem już od najmłodszych lat. Rysowanie pozwala jej wyrażać uczucia i jest odskocznią od codziennego życia. Interesuje się sztuką, fotografiką, grafiką komputerową oraz muzyką i podróżami.

 

Radosław Osiński, lat 20 – absolwent Gimnazjum w Turznie. Obecnie uczy się w CKU w Toruniu na kierunku fototechnik/fotograf. Tworzy od dziecka, rysuje „na wszystkim na czym może zostawić ślad ołówka i innych narzędzi piśmienniczych”. Interesuje się sztuką i tatuażem oraz muzyką reggae i hip hop.

 

Wystawie będzie towarzyszyła prezentacja księgozbioru Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu dotyczącego rozwijania zainteresowań oraz pasji dzieci i młodzieży.

 

Inicjatorką wystawy jest pani Anna Cenkała, nauczyciel bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Turznie.

Wystawa będzie czynna od 8 do 26 stycznia 2019 r. w godzinach otwarcia Biblioteki. Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie http://www.bptorun.edu.pl/

Oprac.

Agnieszka Miranowska

Wydział Udostępniania Zbiorów

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Luiza OsowskaRadosław Osinski