Edukacja

Logo Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

Spotkanie z Iwoną Chmielewską – autorką książek obrazowych

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza na piąte spotkanie z cyklu Dobry pretekst do rozmowy, które odbędzie się 23 września (środa) o godzinie 18:15 w siedzibie placówki przy ul. Dąbrowskiego 4.

 

Przedmiotem rozmowy będzie kolejna książka obrazowa Iwony Chmielewskiej O tych, którzy się rozwijali. Książka wydana ze środków uzyskanych z nagrody w konkursie Dobre strony na najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży, którego organizatorem są:
Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu i Wrocławskie Promocje Dobrych Książek.
Fundatorem nagrody jest Prezydent Miasta Wrocławia.

 

O tych, którzy się rozwijali można traktować jako książkę – zagadkę.  Zarówno dorośli jak i dzieci mogą ją odczytywać w dowolny sposób. Książka stanowi doskonały bodziec do snucia fantazji i własnych przemyśleń.

 

Rozmowę z autorką na temat prezentowanej lektury i zawartych w niej przesłań oraz związków picture books z myślą psychoanalityczną poprowadzi terapeutka Jolanta Czakyrowa.

 

Wstęp wolny

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką   oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 

Departament Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Edukacji (TK).