Edukacja

Logo KPCEN w Toruniu

Konferencja – Otwarta Szkoła

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaprasza na konferencję OTWARTA SZKOŁA Jak pomagamy i rozwiązujemy problemy współczesnego świata.

 

Konferencja odbędzie się 29 września 2015 r.  w Hotelu „Filmar” w Toruniu, ul. Grudziądzka 45, godz. 15.00 – 18.30

 

Spotkanie jest adresowane do dyrektorów, nauczycielek i nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek oświatowych oraz organizacji pozarządowych zajmujących się szeroko pojętą edukacją, edukacją globalną, edukacją obywatelską i międzykulturową.

 

Podczas konferencji dowiedzą się Państwo czym są nierówności rozwojowe, kto komu i jak pomaga, jakie są dylematy pomocy rozwojowej oraz jak realizować obowiązującą w podstawie programowej edukację globalną na zajęciach z dziećmi i młodzieżą i jak dzięki temu rozwijać kompetencje społeczne i obywatelskie, otwartość na świat, krytyczne myślenie oraz postawy empatii, solidarności  i odpowiedzialności.

 

Konferencja jest organizowana we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie i współfinansowana w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP w 2015 r.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 

Departament Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Edukacji (TK).