Nieprzypisane

Ścieżki Pamięci

Codziennie mijamy miejsca pamięci, które kryją się wśród budynków oraz uliczek naszych miast. Ile z nich potrafimy wymienić i jak dobrze znamy historie, które są z nimi związane? „Ścieżki Pamięci” to seria edukacyjnych gier planszowych, które poprzez zabawę pomagają zrozumieć co oznaczają te wszystkie tajemnicze posągi i tablice, które często spotykamy w parkach, na placach czy ścianach budynków, i o których szybko zapominamy…

Seria jest skierowana przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców miast – uczniów szkół podstawowych. Gracze mają do dyspozycji trzy warianty rozgrywek o różnym stopniu trudność, a proste zasady sprawiają, że gra sprawdza się świetnie podczas 45-minutowej lekcji, ale może być też interesującą rozrywką dla dorosłych.

W pudełku odkryjemy planszę z planem miasta, 48 kart gry, 24 karty odpowiedzi, klepsydrę, instrukcję z komentarzem historycznym oraz płytę CD z przydatną dla nauczycieli prezentacją.

Materiały (prezentacje i instrukcje) dostępne są także do pobrania poniżej.

 

Gry powstały we współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu z pracownikami bydgoskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Dostępne są w wersjach dla Torunia, Bydgoszczy i Włocławka. Aktualnie w przygotowaniu także edycje z kolejnymi miastami – Inowrocławiem oraz Grudziądzem.

Zapraszamy do zabawy!

Bydgoskie Ścieżki Pamięci

Toruńskie Ścieżki Pamięci

Włocławskie Ścieżki Pamięci

Inowrocławskie Ścieżki Pamięci

Grudziądzkie Ścieżki Pamięci