Edukacja

dziecięce budowle lego

Przygody z klockami lego podczas zajęć w szkole szpitalnej

Pandemia spowodowała wiele zmian w funkcjonowaniu szkół. Zespół Szkół nr 33 w Bydgoszczy od września pracuje w trybie hybrydowym i zadania dydaktyczno-wychowawcze realizuje częściowo w trybie stacjonarnym, a częściowo zdalnym. Zmienił się sposób prowadzenia lekcji, zajęć wychowawczych i przedszkolnych. Nauczyciele naszej szkoły nie zrezygnowali jednakże z takich wyzwań jakimi są: organizacja konkursów, spotkań z ciekawymi ludźmi czy realizacja z uczniami projektów edukacyjnych. Przykładem na to jest zrealizowany w ostatnim tygodniu projekt –  „Przygoda z klockami LEGO”, przygotowany dla dzieci z oddziałów zarówno Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego jak i w Szpitala Uniwersyteckiego nr 1. Poprzedzony on został, zainicjowaną w środowisku, zbiórką klocków lego, co spotkało się z dużym odzewem ludzi o wielkich sercach.

 

W ramach projektu odbył się konkurs szkolny na „Pomysłowe budowle z LEGO”, w którym nagrodzono 13 uczniów, jak i spotkanie z ciekawym człowiekiem panem Michałem Siedleckim z Centrum Edukacji Technicznej i Zabaw Robo Project, podczas którego uczestnicy zwiedzili centrum, projektowali swoje wymarzone ludziki LEGO oraz konstruowali budowle z klocków według określonego, wcześniej wylosowanego wzoru. W spotkaniu tym uczestniczyły dzieci z 5 oddziałów łącząc się przez komputery, laptopy i tablety.

 

Wszystkie formy realizacji projektu spotkały się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów, zajęcia przepełnione były wspaniałą zabawą oraz nauką poprzez działanie.

 

Efekty można zobaczyć w prezentacji przygotowanej przez p. Martę Modrzyńską – nauczycielkę pozalekcyjnych zajęć wychowawczych:

 

https://www.youtube.com/watch?v=HQxlGbABDS8&fbclid=IwAR1ypmKkKyVLe_AzOWYlERAARkVzdIBLpH6HujerKX8mSLCh16PB1cyjIP8

 

Tekst: Beata Kocoń

Zdjęcia: Milena Pawlak, Marta Modrzyńska, Beata Deptuła, Katarzyna Lewandowska

 

ćwiczenia z zakresu kodowaniadziecięce budowle legoefekt konstrukcyjnych zmagańinteraktywne zabawy tematycznekonstrukcje z klocków legołamigłówki tematycznepraca konkursowazadania z kodowania z wykorzystaniem klocków duplozadania z wykorzystaniem osi symetriizajęcia z wykorzystaniem ozobotówzdalne warsztaty lego