Edukacja

„Powrót do Lema. Co i jak warto czytać z dorobku S. Lema? Perspektywa edukacyjna” – wykład online w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

17 lutego (środa) o godzinie 17:00 w Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu odbędzie się wykład online Powrót do Lema. Co i jak warto czytać z dorobku S. Lema? Perspektywa edukacyjna, który wygłosi dr hab. Maciej Wróblewski, prof. UMK.

 

W 2021 roku Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu obchodzi piękny jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Chcielibyśmy uczcić tę rocznicę w sposób szczególny – zaplanowaliśmy atrakcyjne wydarzenia i projekty, skierowane do różnych grup naszych odbiorców, które realizować będziemy przez cały bieżący rok.

Jubileusz rozpoczynamy cyklem edukacyjnym Świętujemy stulecie w doborowym towarzystwie, nawiązującym do stulecia urodzin znanych twórców i postaci życia artystycznego i kulturalnego, także z Torunia. Naszym pierwszym „rówieśnikiem”, któremu chcielibyśmy poświęcić uwagę, jest wybitny przedstawiciel polskiej fantastyki i jeden z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie, Stanisław Lem.

Przedmiotem rozważań będą takie utwory S. Lema, jak Niezwyciężony, Cyberiada, Eden, Solaris, Maska, Śledztwo, Szpital Przemienienia, Opowieści o pilocie Pirxie. Dzięki przyjęciu perspektywy edukacyjnej w trakcie wykładu zwrócona zostanie uwaga na dużą dydaktyczną moc wymienionych utworów Lema.

Udział w wykładzie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na stronie http://www.bptorun.edu.pl

 

Oprac. Izabella Milewska-Warta

Wydział Informacyjno-Bibliograficzny

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką

 oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-

Pomorskiego.