Edukacja

Zajęcia w hali sportowej

Promocja aktywności fizycznej w Internacie OODZ

Młodzież spędzająca czas wolny w Internacie Okręgowego Ośrodka Dokształcania Zawodowego w Bydgoszczy na każdym kursie zachęcana jest do brania udziału w zajęciach sportowych. Co miesiąc uczniowie uczestniczą w turnieju tenisa stołowego, piłkarzyków oraz ping-ponga. W marcu dodatkowo zorganizowano zajęcia „Sport na wesoło”, czyli sportowe zmagania między grupami.

 

 

6 kwietnia br. młodzież   wzięła udział w turnieju piłki siatkowej o Puchar Dyrektora Bursy nr 1 w Bydgoszczy. Nie udało się co prawda wygrać, ale zdrowa rywalizacja dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń oraz wpłynęła na jeszcze większą integrację grupy.

 

Osoby mieszkające w Internacie OODZ raz w tygodniu mają możliwość wyjścia na halę sportową lub orlik. Przy sprzyjającej pogodzie codziennie można korzystać z internackiego placu do siatkówki. Wychowawcy zachęcają do aktywności fizycznej, ponieważ nie jest tajemnicą, że sport to zdrowie.

 

Opracowanie i zdjęcia:

Michał Adranowicz

 

http://oodz.bydgoszcz.pl/

 

Okręgowy Ośrodek Dokształcania Zawodowego w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego (TK).

Gry i zabawyTurniej piłki siatkowejWychowawcy zachęcają do aktywności sportowejZajęcia sportoweZajęcia w hali sportowejZajęcia w hali sportowej