Edukacja

Fundacja ING Dzieciom razem z nami
Fundacja ING Dzieciom razem z nami

Projekt SOSW w Toruniu i Fundacji ING Dzieciom

W grudniu 2016 r w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Toruniu został zrealizowany projekt wolontariacki w ramach tzw. projektów doraźnych: „Iskierka w SOSW – Zdrowie, edukacja, integracja”. Inicjatywa ta została zorganizowana przez wolontariuszy Banku ING, a środki pieniężne na to wydarzenie przekazała  Fundacja ING Dzieciom.

 

Główne cele projektu:

  • uwrażliwienie uczniów na potrzeby drugiego człowieka
  • usprawnianie motoryki małej u uczniów (wykonywanie ozdób choinkowych)
  • dbanie o przyswojenie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zapoznanie dzieci
    z owocami świata (zdrowe drugie śniadanie)
  • kształtowanie właściwych postaw wśród wychowanków w miejscach publicznych (Teatr Baj Pomorski)
  • obcowanie z kulturą, obejrzenie spektaklu teatralnego

 

W ramach projektu dla dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz oddziału przedszkolnego zorganizowano warsztaty plastyczne (wykonywanie ozdób świątecznych) oraz przygotowano zdrowe drugie śniadanie dla naszych wychowanków. Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyli w szkoleniu na temat banku oraz oszczędzania.

 

Najmłodsi wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zostali zaproszeni do Teatru Baj Pomorski na spektakl pt.: „Przypadki doktora Bonifacego Trąbki”, a po przedstawieniu obdarowani podarkami od  Świętego Mikołaja.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wolontariuszom, pracownikom Banki ING oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu projektu!

 

 Opracowanie i zdjęcia – Aleksandra Sadowska-Krajewska

www.sosw.torun.pl

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK)

 

Dyrektorki Banku ING Panie Dorota Oleniuk i Longina GierszewskaFundacja ING Dzieciom razem z namiIskierka z wolontariuszamiPrezent dla SOSW od autorki przedstawienia pani Anny RumianekRobimy ozdoby choinkoweSpektakl w Baju PomorskimSpotkanie ze Świętym MikołajemWarsztaty Dlaczego warto oszczędzaćWidownia w Baju PomorskimZdrowe śniadanie w SOSW