Edukacja

Logotyp Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

Powtórz i zdaj maturę z języka polskiego – prelekcje online ekspertów zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu serdecznie zaprasza przyszłych maturzystów do udziału w bezpłatnym cyklu zajęć „Powtórz i zdaj maturę z języka polskiego – prelekcje online ekspertów”. Głównym celem proponowanych przez nas zajęć jest pomoc w usystematyzowaniu wiedzy na temat poszczególnych epok literackich i lektur szkolnych, które są z nimi związane.

 

Najbliższe zajęcia odbędą się w środę, 10 stycznia 2024 r., godz. 17:00-17:45. Poprowadzi je Pani Maria Guzowska – magister filologii polskiej, absolwentka Wydziału Humanistycznego UMK w Toruniu, polonistka pracująca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Toruniu. Tematem zajęć będzie starożytność (w tym Biblia).

 

Cykl może być również inspiracją dla nauczycieli, pragnących doskonalić swój warsztat pracy, a także wszystkich zainteresowanych historią literatury.

 

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu pragnie również promować czytelnictwo i sięganie po wartościową literaturę – zarówno publikacje naukowe, dotyczące lektur szkolnych, jak i popularne opracowania. W tym celu przygotowała zestawienia bibliograficzne – wykazy literatury, podzielone na poszczególne epoki, ułatwiające dotarcie do książek i artykułów z naszego księgozbioru, a także dostępnych online.

 

Organizatorzy zapraszają do wypełnienia formularza rejestracyjnego. Osoby zarejestrowane otrzymają link do wirtualnego pokoju (platforma Microsoft Teams), w którym odbędą się najbliższe zajęcia.

 

W ramach cyklu planowane są także zajęcia dotyczące kolejnych epok literackich. Tydzień później – w środę, 17 stycznia, godz. 17:00-17:45 odbędą się zajęcia dotyczące średniowiecza i renesansu, które poprowadzi także Pani Maria Guzowska. O terminach, tematach i prelegentach prowadzących kolejne zajęcia Biblioteka będzie informować w późniejszym terminie.

 

Biblioteka achęca do zaznaczenia także drugiej zgody w formularzu rejestracyjnym. Dzięki temu na adres e-mail podany w formularzu będziecie Państwo otrzymywać informacje o terminach następnych zajęć oraz linki do kolejnych prelekcji. W każdej chwili można wycofać zgodę (wystarczy wysłanie w e-mailu zwrotnym informacji o tym fakcie).

 

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Strona internetowa wydarzenia