Edukacja

Porady specjalisty z Biura Rzecznika Praw Dziecka

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza na kolejne spotkanie ze specjalistami z Biura Rzecznika Praw Dziecka.

 

W piątek 21 kwietnia br. bezpłatne konsultacje odbędą się w Brześciu Kujawskim i Radziejowie.

 

Pomoc będzie można uzyskać:

  • w godzinach od 10.00 do 12.00 w Brześciu Kujawskim – osobiście w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim, ul. Hanki Sawickiej 21 lub dzwoniąc pod numer tel. 54 252 15 26.
  • w godzinach od 14.00 do 16.00 w Radziejowie – osobiście w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radziejowie, ul. Kościuszki 58 (przy budynku Zespołu Szkół Mechanicznych) lub dzwoniąc pod numer tel. 54 285 38 65.

W celu uniknięcia oczekiwania, na dyżury można zapisywać się pod numerem telefonu: (22) 583 66 00.

 

Dalsze dyżury planowane są: 19 maja w Toruniu, natomiast 16 czerwca w Grudziądzu.

 

17 marca br. konsultacje ze specjalistą z  Biura Rzecznika Praw Dziecka odbyły się w Nakle nad Notecią i Szubinie, 17 lutego w Tucholi i Sępólnie Krajeńskim, natomiast 21 kwietnia br. odbędą się w Brześciu Kujawskim oraz Radziejowie.

 

W 2016 roku bezpłatne konsultacje prowadzono w największych miastach województwa. Dotychczas z porad prawnych można było skorzystać w przedstawicielstwach Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy (4 lipca), we Włocławku (16 września), w Toruniu (14 października) i w Grudziądzu (18 listopada).

 

W trakcie dyżuru zainteresowane osoby mogą otrzymać szczegółowe informacje dotyczące praw małoletnich oraz możliwości ich zabezpieczenia przed bezprawną ingerencją. Na spotkanie z ekspertem Rzecznika Praw Dziecka zapraszamy w szczególności osoby posiadające informacje o naruszeniu praw dziecka.  W trakcie dyżuru będzie można zgłosić Rzecznikowi indywidualne sprawy dotyczące np. zaniedbań lub stosowania przemocy wobec małoletnich, zagrożenia ich praw w sytuacjach konfliktów rodzicielskich, problemów w zapewnieniu dzieciom optymalnych warunków opiekuńczo-wychowawczych.