Edukacja

Konferencja dla nauczycieli …
Konferencja dla nauczycieli …

Nauczyciel w centrum uwagi Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

24 kwietnia 2017 roku w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się kolejna konferencja dla nauczycieli  „Nauczyciel w centrum… uwagi”.

 

Wydarzenie towarzyszące Toruńskiemu Festiwalowi Nauki i Sztuki kierujemy do nauczycieli wszystkich dziedzin, na wszystkich poziomach nauczania. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszą ofertą edukacyjną Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i sprawdzić w jaki sposób oferta została przygotowana do zmian w nowej podstawie programowej – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik centrum nauki.

 

Wydarzenie rozpocznie się 24 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 16.30. Udział w nim jest bezpłatny. Obowiązują zapisy poprzez formularz dostępny na stronie: http://mlynwiedzy.org.pl/nauczyciel-w-centrum-uwagi-mlyna-wiedzy/. Rejestracja będzie aktywna od 11 kwietnia br.

 

Naukowe show

W ramach konferencji nauczyciele będą mieli okazję zobaczyć popularnonaukowe show „Paradoks kromki chleba z masłem”, podczas którego dowiedzą się czy kromka spada zawsze masłem do dołu. Obalimy mity związane z tym zjawiskiem i zaprezentujemy proste doświadczenia dotyczące szerokiej dziedziny spadania masłem do dołu.

 

Ścieżka dydaktyczna

Uczestnicy tej części wydarzenia wezmą udział w specjalnie przygotowanej ścieżce dydaktycznej o tematyce ekologiczno-przyrodniczej w przestrzeni wystawy Rzeka. Po zmierzeniu się z prostymi pytaniami nawiązującymi do eksponatów wodno-przyrodniczych przetestują elektroniczny system zbierania odpowiedzi. Atrakcja będzie miała na celu połączenie nauki z zabawą oraz z elementami rywalizacji. Udział w niej będzie mogło wziąć maksymalnie 45 zespołów.

 

Rozmowy ze specjalistami

Podczas konferencji będą otwarte drzwi pracowni biologicznej, fizycznej i multimedialnej. Nasi specjaliści odpowiedzą na pytania dotyczące prowadzonych zajęć. Nauczyciele będą mogli zapoznać się z rodzajami aktywności jakie proponuje nasze Centrum swoim gościom oraz zaproponować tematy zajęć zgodne z ich zapotrzebowaniem. Jednocześnie, będą otwarte wszystkie przestrzenie wystawiennicze Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

 

Program konferencji „Nauczyciel w centrum… uwagi” (24.04.2017):

16:30 – rejestracja uczestników

17:00 – oficjalne otwarcie i przywitanie gości

17:10-17:20 – prezentacja aktualnej oferty CNMW

17:10-17:40 – pokaz naukowy „Paradoks kromki chleba z masłem”

17:40-18:00 – przerwa kawowa

18:00-20:00 – do wyboru:

  • ścieżka tematyczna w przestrzeni wystawy Rzeka
  • prezentacja aktualnej oferty dydaktycznej na pracowniach biologicznej, fizycznej i warsztatowej wraz z dyskusją
  • zwiedzanie wystaw CNMW

20:00 – zakończenie konferencji

 

Szczegółowych informacji udziela Bartosz Woźniak; e-mail: b.wozniak@centrumnowoczesnosci.org.pl, tel. 56 690 49 90 wew. 610.