Edukacja

Logo Po lekcjach

Po lekcjach z Olgą Bończyk

26 maja 2017 r. już po raz drugi odbyło się  spotkanie w Nauczycielskim Klubie Dyskusyjnym. Po lekcjach Nowomiejska 15A.

 

O roli języka w komunikacji, głównie Polskiego Języka Migowego oraz barierach komunikacyjnych ludzi niesłyszących ze słyszącymi rozmawialiśmy podczas seminarium z Olgą Bończyk- aktorką, wokalistką, osobą posługującą się językiem migowym.  Goście uczestniczący w spotkaniu „By język łączył, nie wykluczał” usłyszeli o pozytywnych aspektach komunikacji językowej (łączących i wzmacniających relacje międzyludzkie) lub negatywnych (wykluczających i stygmatyzujących).  Poruszyli również kwestie wsparcia i możliwości pomocy dla rodzin ze specjalnymi potrzebami w obszarze dysfunkcji słuchu.

 

W seminarium udział wzięli dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, Domicela Kopaczewska oraz członek zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Sławomir Kopyść.

 

Aneta Gabryelczyk

kierownik Pracowni Informacji i Promocji

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli

ul. Nowomiejska 15A

87-800 Włocławek

 

www.cen.org.pl

kpcen@cen.info.pl

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Członkowie Klubu DyskusyjnegoDyrektor   Domicela Kopaczewska oraz członek zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Sławomir KopyściDyrektor KPCEN we Włocławku rozpoczyna spotkanie z Olgą BończykEksperci ze szkół specjalnych i integracyjnychModerator spotkania D.Łancucka oraz Dyrektor KPCEN we Włocławku G.Troszyńska podczas spotkania z Olgą BończykOlga Bończyk składa pamiątkowy podpisPracownicy KPCEN i Olga BończykSpotkanie z mediamiSpotkanieOlgi Bończyk  z mediamiUczestnicy spotkaniaUczestnicy spotkaniaUczestnicy spotkania