Edukacja

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Ogólnopolski Finał Międzynarodowego Konkursu Krasomówczego w Języku Angielskim International Public Speaking Competition – National Finals Poland 2018

W Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy 17 marca 2018 roku odbył się ogólnopolski finał międzynarodowego konkursu krasomówczego w języku angielskim International Public Speaking Competition.

 

Konkurs organizowany jest przez stowarzyszenie The English Speaking Union, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Konkurs objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Honorowym gościem i przewodniczącą jury była Alice R. Chu – attaché prasowy Ambasady USA w Polsce.   

 

W konkursie wzięło udział 19 uczniów szkół ponadgimnazjalnych – laureatów regionalnych etapów konkursu w ośrodkach ESU w Polsce. Temat tegorocznej edycji konkursu to: The best way to predict the future is to invent it. Zgodnie z regulaminem, uczestnicy przygotowują pięciominutowe przemówienia, związane z podanym tematem, ale ustalają tytuł własnego wystąpienia.

 

I miejsce zdobyła Klara Leszczak z XII LO we Wrocławiu za wystąpienie Create the path as you walk i to ona będzie reprezentować Polskę na międzynarodowym finale konkursie, który odbędzie się w maju w Londynie.

II miejsce – Maria Jeleń z V LO we Wrocławiu za wystąpienie Be the Spark that starts the fire

III miejsce – Julia Glińska z III LO w Gdańsku za wystąpienie The art of being smart

 

Wyróżnienia:

Paweł Hejza z I LO w Nakle nad Notecią za wystąpienie The language of the future

Pola Kaniewska z IV LO w Bydgoszczy za wystąpienie Secrets

Maja Nadolska z VI LO w Gdyni za wystąpienie Have we already predicted the future?

Jakub Rehmus z I LO w Świeciu za wystąpienie World. Time. The Past is gone, the Future – is Now.

Dominik Sponaski z II LO w Gdańsku za wystąpienie The unpredictable beast

Martyna Strzała z I LO w Inowrocławiu za wystąpienie The power of young leadership and development

 

Wyróżnienie studentów – członków Koła Naukowo-Dyskusyjnego UTP Wspólny Język

Piotr Grzywacz z I LO w Kartuzach za wystąpienie Future – the field of opportunity

 

Sponsorami konkursu, poza organizatorami: ESU, UTP w Bydgoszczy i KPCEN w Bydgoszczy, była Ambasada USA w Warszawie, Urząd Miasta Bydgoszczy oraz wydawnictwa Macmillan, Oxford University Press i Pearson.

 

Opracowanie:  Ilona Zduńczuk

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

www.cen.bydgoszcz.pl

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Alice R. Chu - attaché prasowy Ambasady USA w Polsce Dyr. KPCEN  w Bydgoszczy Mariola Cyganek otwiera konkursJury konkursuKlara Leszczak, jury i organizatorzy konkursuLaureaci i jury konkursuLaureaci i jury konkursuLaureaci, jury i organizatorzy konkursuLaureaci, jury i organizatorzy konkursuOrganizatorzy witają uczestników Alina Maciąg UTP i Justyna Adamska KPCEN w BydgoszczyProrektor UTP Dariusz Pańka Uczestnicy i organizatorzy konkursu_dyr. KPCEN Mariola Cyganek_prorektor UTP Dariusz Pańka