Edukacja

Odjazdowy Bibliotekarz 2017

Środowe popołudnie 21 czerwca 2017 r. pracownicy Biblioteki Pedagogicznej KPCEN we Włocławku wraz  z zainteresowanymi nauczycielami spędzili w plenerze na rajdzie rowerowym Odjazdowy Bibliotekarz 2017.

 

Tegoroczna, trzecia z kolei, edycja akcji odbywała się pod hasłem Rok Rzeki Wisły. W ten sposób Biblioteka Pedagogiczna KPCEN we Włocławku włączyła się w obchody patronatu ustanowionego przez Sejm RP.

 

Tradycyjnie już rajd poprzedził bookcrossing – wymiana książek między uczestnikami rajdu. Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwali członkowie Włocławskiego Krajoznawczego Klubu Rowerowego PTTK CYKLISTA. Atrakcją specjalną tegorocznej edycji Odjazdowego Bibliotekarza była towarzysząca imprezie pokonkursowa wystawa prac nadesłanych na konkurs Lapbook – Projekt rzeka Wisła.

 

Trasa przejazdu prowadziła wzdłuż fragmentu Wiślanej Trasy Rowerowej. Uczestnicy zatrzymali się na Bulwarach im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, w tym miejscu wzięli udział w Sleevface nad Wisłą – zabawie polegającej na robieniu sobie nietypowych fotografii z książką. Dalsza droga prowadziła mostem im. Edwarda Śmigłego-Rydza, wrośniętym już na stałe w pejzaż miasta. Ostatnim etapem wyprawy były odwiedziny u  przyjaciół w DPS Na Skarpie, gdzie wspólnie odtańczono integracyjną zumbę, a później biesiadowano, biorąc udział w konkursach i kalamburach

 

Aneta Gabryelczyk

kierownik Pracowni Informacji i Promocji

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli

we Włocławku

tel.54 231 33 42 wew.40

www.cen.org.pl.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Dyrektor KPCEN we Włocławku G.Troszyńska w czasie spotkania w DPS Na SkarpieIntegracyjna zumbaIntegracyjna zumba w wykonaniu seniorek z zespołu Ale Babki z Ośrodka Dziennego Pobytu we WłocławkuKalambury  i zabawy integracyjneNa włocławskich bulwarachNad Wisłą-uczestnicy rajduPamiątkowe zdjęcie z rajduPrzejazd Wiślaną Trasą RowerowąRozpoczynamy rajd Odjazdowy BibliotekarzSleevface nad Wisłą - nietypowe zdjęcie z książkąSpotkanie z przyjaciółmi z DPS Na SkarpieUczestnicy rajduUczestniczka rajdu Odjazdowy Bibliotekarz podczas wymiany książek