Edukacja

Odjazdowy Bibliotekarz

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we WłocławkuBiblioteka Pedagogiczna zaprasza na rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz.

 

Startujemy 17 czerwca2016 r. o godz. 15.00 sprzed budynku przy ulicy Nowomiejskiej 15A we Włocławku.

 

Udział w rajdzie jest bezpłatny, wystarczy wsiąść na rower i zabrać ze sobą dobry humor i zarejestrować się na stronie: www.cen.org.pl lub telefonicznie 54-231-33-42 wew. 31.

 

Impreza będzie się odbywać pod hasłem: Odkrywamy atrakcje kulturalno-przyrodnicze regionu. Trasa przejazdu obejmie zwiedzanie prawosławnej cerkwi, fabryki fajansu oraz innych miejsc, które zapisały się w historii i tradycji naszego miasta. Ostatnim etapem rajdu będzie wizyta w Nadleśnictwie Włocławek, gdzie przewidziane są zajęcia edukacyjne poświęcone walorom przyrodniczym regionu, ognisko i konkurs czytelniczy. Tradycyjnie rajdowi towarzyszyć będzie bookcrossing – akcja nieodpłatnej wymiany książek z domowych biblioteczek.

 

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto i okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach.

 

Aneta Gabryelczyk

nauczyciel konsultant

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

tel.54 231 33 42 wew.11

 

 

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).