Edukacja

Logotyp PBW w Bydgoszczy

NARODOWE CZYTANIE „LALKI” W PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ IM. M. REJEWSKIEGO W BYDGOSZCZY

To już czwarta edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie tożsamości narodowej.

 

Do naszej Biblioteki w sobotę 5 września br. przybyli przedstawiciele bydgoskich szkół wyższych, instytucji kultury, samorządu lokalnego oraz nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 

Wspólnie czytano i słuchano fragmentów  „Lalki”. Wydarzeniu towarzyszyła scenografia nawiązująca do ówczesnej epoki, a także inscenizacja i  pokaz materiałów audiowizualnych.  

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Edukacji (TK)

 

Czyta młodzieżCzytają starsiCzytają, słuchają i ... się przechadzająDziękujemy za wspólne czytanie LalkiFragm. sali z publicznościąKoleżanki z Biblioteki na bisNasi aktorzy przed występemPani Dyrektor Biblioteki wita uczestników czytaniaPani IzabelaPo wystepiePodczas czytaniaPrezentacja strojów z epoki