Edukacja

Logo KPCEN w Toruniu

Etyka nie tylko dla Smyka w rejonie toruńskim – podsumowanie pilotażowego projektu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaplanowało na 24 września 2015 r. uroczystą konferencję podsumowującą realizację pilotażowego programu Etyka nie tylko dla smyka realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Organizatorkami konferencji są  regionalne koordynatorki projektu Wiesława Kuban i Marzenna Wierzbicka, konsultantki KPCEN w Toruniu. Konferencja odbędzie się w gościnnych murach Zespołu Szkół nr 5, w Szkole Podstawowej nr 18 w Toruniu.

 

Projekt pilotażowy ,, Etyka nie tylko dla smyka” był realizowany w roku szkolnym 2014/2015. Głównym celem projektu jest stworzenie sieci koordynatorów regionalnych zainteresowanych tematyką: edukacja społeczna, edukacja obywatelska, etyka i edukacja antykorupcyjna w edukacji wczesnoszkolnej oraz zwiększenie roli środowiska oświatowego w kształtowaniu postaw etyczno-moralnych przygotowujących do współdziałania w budowaniu społeczeństwa demokratycznego.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 

Departament Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Edukacji (TK).