Edukacja

Wyróżnione prace
Wyróżnione prace

Na tropach sztuki. Kolory ogrodu

Dnia 23 listopada 2016 r. w świetlicy Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dra A. Jurasza w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego zorganizowanego przez nauczycieli Zespołu Szkół Nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy.

 

Konkurs trwał on od 1 października do 10 listopada  2016 r. i adresowany był do uczniów z różnych szkół województwa kujawsko-pomorskiego. Dotyczył trzech grup wiekowych: klas I-III i IV-VI szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych. Nadesłano 172 piękne prace wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi. Organizatorzy przyznali 12 nagród w 3 kategoriach wiekowych oraz jedną nagrodę specjalną. Fundatorem nagród dla laureatów byli prywatni darczyńcy. Nagrody zwycięzcom wręczyła pani dyrektor szkoły oraz dyrektor ds. pielęgniarstwa ze Szpitala Uniwersyteckiego. Honory części artystycznej pełniła uczennica klasy pierwszej technikum – wychowanka Bursy nr 1 im. Małgorzaty Szułczyńskiej, która swoim śpiewem uświetniła uroczystość. Wystawa prac uczestników konkursu zorganizowana została na holu szpitala i mogą ją podziwiać wszyscy pacjenci oraz osoby odwiedzające.

Opracowanie: Sylwia Kamińska, Bożena Wysińska

 
Wykonanie fotografii: Paweł Wysiński

 

http://www.zs33.bydgoszcz.pl/

 

 

Zespół Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Zaproszeni gościeWystęp wokalny uczennicy technikum z Bursy nr 1 w BydgoszczyWspólne zdjęcie z nagrodzonymi dyrekcją oraz organizatoramiWspólne zdjęcie z nagrodzonymi dyrekcją oraz organizatoramiWystawa na parterze w holu szpitala im. dr. A. Jurasza w BydgoszczyWyróżnione praceNagrodzone prace z klas 1-3 SPNagrodzone prace z klas 4-6 SPNagrodzone prace z klas gimnazjalnych