Edukacja

Antwerpia - zdjęcie grupowe
Antwerpia

Młodzież „Korczaka” w Brukseli

W dniach 23 – 27 maja 2018 roku, członkowie Szkolnego Koła „Młody  Obywatel”  Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu uczestniczyli w wycieczce do Brukseli wraz z opiekunami: paniami Darią Graban i Justyną Karaszewską oraz doktorantami UMK Anią Nowak i Mateuszem Szafrańskim.

 

Wyjazd został zorganizowany i zasponsorowany  przez  Biuro Posła do Europarlamentu Tadeusza Zwiefki. W ciągu tych kilku dni uczniowie mieli możliwość zwiedzenia budynku Europarlamentu i wysłuchania prelekcji Pana Posła na temat roli Parlamentu Europejskiego i pracy europosłów. Był też czas na zwiedzanie tego pięknego miasta – uczniowie obejrzeli interaktywną ekspozycję  „Parlamentarium”, zobaczyli najważniejsze zabytki Brukseli wraz z pałacem króla Belgii oraz posmakowali tradycyjne specjały tamtejszej kuchni – mule z frytkami belgijskimi, gulasz w sosie piwnym, ananas z grilla w cynamonie i wiele, wiele innych smakołyków. Podczas uroczystej kolacji w restauracji „Chez Leon”  Członkowie Koła „Młody Obywatel” wręczyli Panu posłowi Zwiefce i dyrektorowi jego Biura Poselskiego, Panu Jakubowi Mikołajczakowi, prezenty wykonane przez uczniów. W drodze powrotnej uczniowie mieli okazję zwiedzić przepiękne miasto portowe Antwerpię.

 

Pomysłodawcą i osobą, która nawiązała współpracę z Biurem Poselskim była pani Celina Kamecka – Antczak, doktorantka UMK, współprowadząca nasze Koło „Młody Obywatel”, której serdecznie za to dziękujemy.   Wyjazd obfitował w wiele atrakcji i wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.

 

 www.sosw.torun.pl

 

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego  Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK)

 

Aleja drzewAntwerpiaAtomium-symbol BrukseliEuroposeł Tadeusz ZwiefkaMule-narodowa potrawa BelgówPałac króla BelgiiParlament EuropejskiParlamentariumSala Obrad