Edukacja

Uczestnicy spływu
Uczestnicy spływu

KORCZAK KIBICUJE PIŁKARZOM – SPŁYW KAJAKOWY NA BIAŁO-CZERWONO!!!

Po raz trzeci uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz ze swoimi nauczycieli brali udział w spływie kajakowym. W związku z tym, iż w tym dniu reprezentacja Polski w pilne nożnej miała grać swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Rosji uczestnicy postanowili kibicować drużynie ubierając się w barwy narodowe.

 

Podczas spływu uczniowie brali udział w wielu konkursach np. należało podać skład drużyny narodowej, wymiary boiska, liczbę zawodników oraz wykazać się wiedzą z otaczającej nas przyrody. Nie obyło się bez śmiesznych sytuacji – pomylenia łabędzia
z bocianem lub nadaniem nowej nazwy drzewa – żołądź. Podczas trwania spływu cały czas zmieniał się lider wyścigu, co było okupione dużym wysiłkiem, masą śmiechu oraz wodą na „pokładzie”. Niektórzy uczestniczy spływu nie zauważyli, że padająca woda to nie deszcz, a woda z wioseł partnera z kajaku. Na koniec tej fantastycznej wodnej przygody na uczestników czekała nagroda – ognisko i pyszne pieczone kiełbaski.

 

Celem wyprawy było zainspirowanie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego w trakcie, którego oprócz wysiłku fizycznego uczniowie mieli możliwość poznać otaczającą przyrodę. Taki wyjazd to również integracja uczniów z nauczycielami, poznanie się nawzajem w innych okolicznościach niż szkoła oraz budowanie poczucia wspólnoty narodowej.

Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu „Children Dreams”.

 

Opracowały:

Dobrosława Szalkowska

Agnieszka Wyrwas

 

 

 

 

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

www.sosw.torun.pl

 

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego  Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK)

 

POLSKA BIAŁO-CZERWONI!!!WIOSŁUJEMYW OCZEKIWANIU NA KAJAKIUCZESTNICY SPŁYWUSPŁYW-KADRA N-LICAŁA EKIPARAZ I DWA RAZ I DWAPOLSKA JEST NAJLEPSZACZY DALEKO JESZCZEKIBICE