Edukacja

Logotyp Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu

Medale Paraolimpiady dla uczniów SOSW w Toruniu

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu   brali udział w Kujawsko-Pomorskiej Paraolimpiadzie Dzieci i Młodzieży w Barcinie. Wszyscy zawodnicy mieli możliwość wzięcia udziału w następujących konkurencjach: bieg na 100 m i 400 m, skok w dal, pchnięcie kulą oraz w wyścig na wózkach na dystansie 100 m. W rywalizacjach brało udział 47 zawodników z całego województwa, którzy reprezentowali 8 placówek: Stowarzyszenie Start w Bydgoszczy, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dębowej Łące, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu, Zespół Szkół nr 6 w Toruniu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Warlubiu, Szkołę Podstawową w Piechcinie, Szkołę Podstawową nr 1 w Barcinie oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Barcinie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom Paraolimpiady sportowej postawy, woli walki oraz wytrwałości.

 

Z ogromną dumą mamy zaszczyt przedstawić laureatów z naszego Ośrodka, którzy zdobyli pięć medali:

  • Hubert Górecki – skok w dal (I miejsce) oraz bieg na 100 m (II miejsce),
  • Barbara Lewandowska – bieg na 100 m (I miejsce),
  • Paweł Pawella – bieg na 400 m (II miejsce),
  • Sebastian Mrozik – skok w dal (II miejsce).

               Jesteśmy dumni z naszych wychowanków, którzy osiągnęli tak wielki sukces sportowy i propagują zdrowy, aktywny styl życia.

Bardzo dziękujemy Organizatorom oraz wszystkim uczestnikom Paraolimpiady za miłe przyjęcie, rodzinną atmosferę podczas zawodów  oraz wspaniałą rywalizację.

 

www.sosw.torun.pl

 

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK)

 

gotowi do startunasze osiągnięciaskok w dal