Edukacja

Logo Biblioteki Pedagogicznej

Mały plastyk

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza na wystawę prac plastycznych dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zespole Szkół w Brzozówce. Ekspozycja jest podsumowaniem całorocznych zajęć pod nazwą „Mały plastyk”, podczas których przedszkolaki poznały wiele ciekawych technik plastycznych m.in. malowanie na cukrze, kolaż z zapałek, malowanie na szkle, malowanie farbą wymieszaną z trocinami.

 

Pani Anna Wieczerzak w roku szkolnym 2014/2015, chcąc wzbogacić i poszerzyć ofertę zajęć plastycznych dla dzieci oraz mając świadomość, że czytanie dzieciom literatury ma istotny wpływ na rozwój umysłu, a także osobowości dziecka, postanowiła wraz z panią Ewą Werner wykorzystać utwory literackie, jako inspirację do przeprowadzenia zajęć i wykonania poszczególnych prac. Głównym natchnieniem do wykonania zaplanowanej pracy plastycznej była przeczytana przez nauczyciela bajka, opowiadanie lub wiersz.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 26 maja 2015 r. o godz. 17.00 w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego 4

 

Wystawa czynna będzie do 10 czerwca 2015 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

Wstęp wolny.

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Kultury i Edukacji (TK).