Edukacja

Logo Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

”Let’s get digital” – spotkanie nauczycieli języków obcych

23 maja 2016 r. w sali konferencyjnej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu odbyło się kolejne, drugie już spotkanie nauczycieli języków obcych organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną, Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Oxford University Press. W spotkaniu wzięło udział 30 nauczycieli języka angielskiego oraz 3 bibliotekarzy Biblioteki Pedagogicznej.

 

Spotkanie miało formę warsztatów, które poprowadził Grzegorz Fidala, Senior ELT Consultant Oxford University Press. Celem warsztatów ”Let’s get digital” był przegląd metod pracy oraz źródeł związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii podczas zajęć języka angielskiego. Smartfony, tablety, aplikacje, platformy edukacyjne – czyli jak motywować uczniów do pracy używając narzędzi, które ich zainteresują.

 

Uczestników szkolenia szczególnie zainteresowała strona: www.mariasklodowska.com.

 

Ideą tego wirtualnego projektu jest szerzenie wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie na całym świecie. Każdy odwiedzający stronę ma możliwość „porozmawiania” z wybitną chemiczką o jej przełomowych badaniach naukowych, które doprowadziły do nagrody Nobla, o jej życiu, a także o życiu kobiet na przełomie XIX i XX wieku.

 

Polecana przez prowadzącego aplikacja Quizlet.com pomaga w nauce słówek. Można przeglądać zestawy już przygotowane przez innych użytkowników, jak również tworzyć własne. Nauka opiera się o zabawę. Interfejs jest prosty i przyjazny użytkownikowi. Stworzenie zestawu słówek do nauki zajmuje naprawdę chwilę.

 

Warsztaty zakończył quiz (www.quizizz.com) z czasu Prezent Simple przeprowadzony z użyciem smartfonów i tabletów. Zwyciężczynie otrzymały drobne upominki.

 

Organizatorzy już teraz zapraszają na planowane na rok szkolny 2016/17 comiesięczne spotkania dla nauczycieli i uczniów.

 

Więcej informacji na stronie:  www.bptorun.edu.pl

Oprac. Małgorzata Borcz

Fot. Małgorzata Borcz

Wydział Udostępniania Zbiorów

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką

 oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Uczestnicy warsztatów, fot. Małgorzata BorczUczestnicy warsztatów, fot. Małgorzata BorczUczestnicy warsztatów, fot. Małgorzata Borcz