Edukacja

Logo Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

Książka – czarodziejska księga

13 czerwca o godz. 16.30 Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza na otwarcie wystawy prac plastycznych uczniów klasy IIa Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzozówce.

 

Ilekroć odłożywszy książkę snuć zaczniesz nić własnych myśli , tylekroć książka cel zamierzony osiąga

 Janusz Korczak

 

Uczniowie klasy IIa  ze Szkoły Podstawowej w Brzozówce w marcu 2016 r. realizowali projekt: „Książka – czarodziejska księga”, dzięki któremu rozwijali nie tylko zainteresowania czytelnicze, ale także bawili się w projektantów okładek.

 

Celem przedsięwzięcia było przeczytanie książki i wykonanie zdjęcia, które miało się stać  projektem okładki. Każdy czytał  inną książkę, którą otrzymał od wychowawczyni lub wypożyczył z biblioteki. Dzieci robiły w domu stosowne scenografie, wykonywały zdjęcia i przesyłały pocztą elektroniczną do wychowawcy. Powstało 26 prac, na których znaleźli się uczniowie klasy IIa w charakterze bohaterów przeczytanej książki. Następnie podczas klasowych spotkań na dywanie przez kilka dni dzieci miały swoje indywidualne 5 minut, aby podzielić się z kolegami  wrażeniami i zachęcić do przeczytania wybranej  książki. Rezultaty projektu były zaskakujące nawet dla wychowawcy. Oprócz ciekawych ilustracji i kreatywnego podejścia dzieci i rodziców do wykonania zadania, mocno rozbudziły się zainteresowania czytelnicze w naszej klasie. Wzrosła ilość wypożyczanych książek z biblioteki, dzieci zaczęły rozmawiać o książkach, czytać na przerwach. 

 

Projekt powstał pod kierunkiem nauczycielek: Teresy Noworackiej  i Magdaleny Wolskiej.

 

Uczestnicy zajęć:

Igor Falkiewicz, Dominika Foksińska, Filip Gleba, Krzysztof Gurzyński, Wiktoria Kamińska, Nadia Kacprzak, Adam Karpiński, Natalia Konczalska, Szymon Konczalski, Marysia Kubacka, Mateusz Kukuła, Wiktor Kułakowski, Zuzanna Kwiatkowska, Zenon Lewandowski, Adam Mejer, Alicja Nagorzycka, Zosia Odrowska, Mateusz Olszewski, Damian Osiński, Patryk Ostrowski, Bartek Porowiński, Jakub Prus, Szymon Pruszkowski, Adrian Różański, Tymoteusz Rybacki, Witold Stocki.

 

Wystawę można oglądać do 30 czerwca br. w sali wystawowej Biblioteki w godzinach otwarcia Biblioteki.

 

Więcej informacji na stronie http://www.bptorun.edu.pl/

Oprac. Wiesława Budrowska

Wydział Informacyjno-Bibliograficzny

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

 

Fot. Teresa Noworacka

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Makieta na temat zrównoważonego rozwojuMakieta na temat zrównoważonego rozwojuOkładka do baśni stoliczku nakryj sięOkładka do baśni Śpiąca królewnaOkładka do książki Kajtkowe przygodyOkładka do książki Tajemnica mumii