Edukacja

Logo Pedagogicznej Biblioteki w Bydgoszczy

Konferencja z okazji Roku Mariana Rejewskiego

22 października 2015 r. w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się konferencja naukowa z okazji Roku Mariana Rejewskiego pt. „Bydgoszcz jako ośrodek działań wywiadowczych w przededniu i w trakcie trwania drugiej wojny światowej”.

 

Organizatorami jej byli: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Biblioteka Główna UKW, Urząd Miasta Bydgoszczy, Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych, a także Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy, której wystawa „Marian Rejewski – bydgoszczanin, matematyk, kryptolog”, była prezentowana w foyer Biblioteki Głównej UKW.  W konferencji uczestniczyła m.in. córka Mariana Rejewskiego, Janina Sylwestrzak.

 

Departament Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Edukacji (TK)

 

Fragment wystawy przygotowanej przez PBW w BydgoszczyJanina Sylwestrzak podczas wystąpienia na konferencjiJanina Sylwestrzak, córka Mariana Rejewskiego w przerwie obrad konferencjiPłk. Jerzy Lelwic  w wykładzie o życiu Mariana RejewskiegoSala wykładowaSala wykładowa Biblioteki Głównej UKW - przebieg konferencjiWystawa przygotowana przez PBW w Bydgoszczy