Edukacja

Dzieci z rodzicami i nauczycielami na oddziale onkologii

Karnawał w rytmie Zumby

Tegoroczne zabawy karnawałowe organizowane przez Zespół Szkół nr 33 w Bydgoszczy upłynęły w rytmie zumby. Taniec ten dominował na balu w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym oraz w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. Dr Jurasza, za sprawą niekoronowanego (jeszcze) króla zumby,  oddanego przyjaciela dzieci, Pawła Milhausena.

 

Cudownie było porwać do rytmicznego tańca chore dzieci i dać im odrobinę radości i normalności. A i dorośli (nauczyciele i rodzice) chętnie towarzyszyli maluchom i młodzieży w zaaranżowanych przez prowadzącego wygibasach. Wesołym konkursom i zabawom nie było końca. Tańczyliśmy z balonikami, wybraliśmy się do ZOO z całą rodzinką w zabawie z krzesełkami, odgadywaliśmy smaki i zapachy, tworzyliśmy opowieści ruchowe do muzyki. Zwieńczeniem zabawy w Szpitalu Uniwersyteckim na Oddziale Pediatrii, Hematologii i Onkologii był pokaz umiejętności naszego ukochanego iluzjonisty Amona Arkadiusza Wiatrowskiego.

 

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszych karnawałowych zabaw z całego serca dziękujemy. Mamy nadzieję, że choć przyszło dzieciom spędzić ten czas w szpitalu, to naszą zabawę będą wspominać mile i z uśmiechami na twarzach.

 

Opracowanie tekstu: Ewa Konarska-Koźlak

Zdjęcia: Izabela Maciejewska i Ewa Konarska-Koźlak.

 

 

Zespół Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

http://www.zs33.bydgoszcz.pl

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Dzieci z oddziału onkologii z magikiem Dzieci z rodzicami i nauczycielami na oddziale onkologii Onkozumba z Pawłem Milhausenem Pokazy iluzjonisty Arkadiusza WiatrowskiegoTańczyć każdy może Wszyscy jesteśmy dziećmi Zabawa  z Pawłem Milhausenem w Wojewódzkim Szpitalu DziecięcymZabawa karnawałowa w WSD