Edukacja

Logotyp Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu

Jak przygoda to tylko w Gdyni

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu wyjechali w październiku na tygodniową wycieczkę do Gdyni.

 

Uczniowie odwiedzili wiele ciekawych miejsc, m. in. Akwarium Gdyńskie i Oliwskie ZOO. Wiele radości przyniosła dzieciom wizyta w Centrum Nauki Experyment. Jest to wspaniałe miejsce, które rozbudza ciekawość, wyzwala samodzielne poznawanie świata i uczenie się. Wszyscy mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia na interaktywnych wystawach oraz mieli okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych. Dla chłopców najciekawsze było zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej i ORP „Błyskawica”. Odwiedzanie tych miejsc dostarczyło wszystkim wielu emocji. Jednak najwięcej radości sprawiły uczniom codzienne wieczorne spacery nad brzegiem morza. Zbieranie kamyków i muszelek na plaży oraz zabawy z falami, które były naprawdę imponujące, na długo pozostaną w pamięci uczestników wyjazdu, tym bardziej, że kilkoro z nich widziało morze po raz pierwszy w życiu. Wieczornym spacerom sprzyjało miejsce zakwaterowania – Stanica Harcerska – położona jedyne 50 m od morza.

 

Jest to już kolejna, czwarta wycieczka zorganizowana w ramach projektu „Child Dream”, realizowanego od 2 lat w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Toruniu we współpracy z Al Khalediah European Arabian Horse Festiwal w Nowych Wrońskach pod Warszawą.

www.sosw.torun.pl

 

Opracowała Agnieszka Sledź

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK)