Edukacja

Logotyp - Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu

II edycja Dnia Budowlańca w Korczaku

„Dzień budowlańca na wesoło” zorganizowany w dniu 25.09.2018 r. to cykliczna akcja w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka w Toruniu, zorganizowana z okazji „Dnia Budowlańca”.  Obchodzona jest przez szeroko rozumiany rynek budownictwa związany z projektowaniem, budowaniem, urządzaniem, modernizowaniem obiektów.

 

Nasza szkoła od lat kształci adeptów sztuki budowlanej, którzy systematycznie zasilają firmy budowlane o różnych profilach produkcji i wykonawstwie robót wykończeniowych.

Organizacja Dnia Budowlańca miała na celu  m.in. zwrócenie uwagi na zawody związane z branżą budowlaną, podnoszenie świadomości zawodowej wśród młodzieży, kształtowanie właściwych postaw wobec pracy, integrację społeczności szkolnej oraz możliwość zaprezentowania przez uczniów swojej kreatywności.

Imprezę poprzedził konkurs plastyczny „Budowla moich marzeń”. Jury oceniło ponad 40 prac, spośród których najciekawsza okazała się makieta osiedla z placem zabaw dla dzieci.

Zorganizowane przedsięwzięcie było przykładem na to, że uczyć się można przez zabawę i działanie.  

W tegorocznych obchodach „Dnia Budowlańca” gościł przedstawiciel firmy MAT-BUD z siedzibą w Złejwsi Małej. MAT-BUD, sponsor nagród w konkursie „Budowla moich marzeń”, to czołowy dostawca materiałów budowlanych, firma o silnej pozycji na rynku budowlanym, działająca już od dwudziestu lat. Serdecznie dziękujemy prezesowi firmy za wsparcie i deklarację na dalszą współpracę z naszą placówką.

 

 

Opracowała: Mieczysława Jankowska

Zdjęcia: Piotr Kromkiewicz

 

II edycja Dnia Budowlańca oficjalnie rozpoczętamaluchy z przedszkola ćwiczą układanie parkietunagrodzona makieta pt. Domek w ogródkuslalom z taczką okazał sie hitem!wbijanie gwoździ nie takie trudneZa pracę pt. Atomium w Brukseli laureaci II miejscazabawa w pomysły dekoratorskie